Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty

Pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty to zmora nie jednej matki. Niestety jest to nieodłączny element związany z rodzicielstwem. Im szybciej zaprowadzimy dziecko do dentysty, tym mniej problemów z zębami będzie miało jako nastolatek. Czy są sprawdzone metody, które pozwolą na przygotowanie dziecka do takiej wizyty?

Kiedy najlepiej zacząć?

Ważne jest to, aby przyprowadzić dziecko do stomatologa jak najwcześniej. Pierwsza wizyta powinna odbyć się jeszcze w trakcie ząbkowania. Będzie to zwykła wizyta kontrolna, której nie towarzyszy żaden ból, dzięki temu, od małego dziecko będzie miało wykształcone pozytywne emocje związane z wizytą u dentysty. Niektóre kliniki stomatologiczne posiadają w swojej ofercie tzw. wizyty adaptacyjne prowadzone przez dentystę dla dzieci. Klinika stomatologiczna Adenta uczy dziecko jak prawidłowo szczotkować zęby, zapoznajez całym gabinetem oraz za pomocą gier i zabaw oswaja malucha z gabinetem stomatologicznym. Dzięki temu, dziecko od pierwszego spotkania ma okazję odbyć swoje pierwsze doświadczenie z „fotelem”. Dentysta dla dzieci, zajmuje siępokazywaniem jak prawidłowo liczyć zęby, wykorzystując do tego podstawowe narzędzia jak zgłębnik czy lusterko stomatologiczne. Dzięki takim wizytom, dziecko w wieku 4 czy 5 lat, nie czuje strachu przed wizytą, gdyż od najmłodszych lat zna to miejsce.

Ważne słowa

Dzieci zawsze przed wizytą dopytują o dentystę, a w szczególności te młodsze. Rodzice muszą wielką uwagę przykładać do tego w jaki sposób dopowiadają. Psycholodzy uważają, żesłowa takie jak zastrzyk, badanie czy ból wywołują negatywne odczucia u dziecka. Co więcej, zapewnianie dziecka, że nic nie będzie bolało nie ma najmniejszego sensu, ponieważ działa w drugą stronę. Dziecko należy pozytywnie nastawić na wizytę w gabinecie dentystycznym, można tego dokonać opowiadając np. o tym jak pan doktor będzie dokładnie oglądał zęby za pomocą błyszczącego lustereczka. Im więcej znajdziemy pozytywnych obrazów, tym dziecko chętniej usiądzie na fotelu dentysty.

Profilaktyka u dzieci

Klinika stomatologiczna Adenta prowadzi profilaktykę ortodontyczną ukierunkowaną dla najmłodszych. Wykorzystuje się czynniki rozwoju dziecka, prawidłowo wpływające na rozwój szczęki, zębów oraz narządu żucia. Ponadto, polega na likwidowaniu szkodliwych nawyków chrakteryzujących dzieci np. ssanie palca czy smoczka. Adenta to zdecydowanie najlepszy dentysta dziecięcy w Opolu. Profilaktyka ta opiera się również na ćwiczeniach mięśniowych, które pomagają w przywróceniu prawidłowego funkcjonowania narządu żucia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.