Tajniki brafittingu– opanuj sztukę doboru biustonosza

Brunetki, blondynki, niskie, wysokie, szczupłe i tęgie, biuściaste  i mniej biuściaste – nasze cechy można by wymieniać w nieskończoność, jednak wniosek nasuwa się jeden – każda kobieta jest inna.

Ile kobiet tyle sylwetek, a sklepów z bielizną damską proporcjonalnie niewiele. Dobrze dobrana bielizna gwarantuje nam jednak dobre samopoczucie, komfort i pewność siebie, dlatego przed zakupem biustonosza warto spędzić odpowiednią ilość czasu na zdobycie wiedzy potrzebnej do wyboru tego stanika, który spełnia wszystkie nasze wymagania.

Poznaj swój rozmiar

Przed zakupem stanika powinnaś obliczyć rozmiar swojej miseczki. Do tego potrzebna jest znajomość rozmiaru pod biustem oraz obwodu w biuście. Następnie wystarczy odjąć rozmiar pod biustem od obwodu w biuście. Otrzymanej różnicy przypisane są odpowiednie litery, które możesz odczytać z poniższej tabeli:

Oznaczenie literowe Różnica
AA 7-9
A 9,5-11,5
B 12-14
C 14,5-16,5
D 17-19
DD 19,5-21,5
E 22-24
F 24,5-26,5
FF 27-29
G 29,5-31,5

 

Rozmiar biustonosza składa się z liczby i litery (np. 75C). Liczba to rozmiar pod biustem, a literę odczytujemy z powyższej tabeli.

Zastanów się czego oczekujesz

Ustalenie rozmiaru jest jednak jedynie orientacyjnym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze stanika. Niejednokrotnie zdarza się, że te same wymiary występują np. u młodej dziewczyny i dojrzałej kobiety, jednak ze względu na kształt i kondycję piersi mogą one potrzebować nieco innych biustonoszy. Dodatkowo bielizna damska każdej z nas kojarzy się z czymś innym, dlatego przed udaniem się na zakupy trzeba również określić jakie funkcje powinien spełniać nasz biustonosz. Ma być sportowy, ze zmysłowymi koronkami, efektem push-up czy wyszczuplający? Przemyśl to, kiedy zamierzasz nosić swój nowy stanik, bowiem jeden biustonosz nie sprawdza się dobrze w każdej sytuacji.

Przymierz i oceń czy pasuje

Jeśli tył Twojego biustonosza przesuwa się ku górze, stanik nie przylega do ciała gdy się poruszasz, ramiączka upijają a piersi nie są estetycznie oddzielone – sięgnij po inny model, gdyż ten zdecydowanie nie jest dla Ciebie!

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.