5 praktycznych rodzajów torebek

Każda szanująca się kobieta powinna mieć w swojej garderobie co najmniej kilka par butów. Podobnie jest z torebkami. Nie każda torebka damska będzie pasować przecież na spotkanie służbowe, a wychodząc na zakupy, czy siłownię, o wiele bardziej praktycznym jest, zamiast klasycznej torebki, mieć pod ręką zwiewną i lekką torbę typu worek. Poniżej znajduje się zestawienie torebek, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie.

Klasyczna torebka

Absolutne “must have”, jeśli chodzi o kompletowanie damskiej garderoby. Jedna z najczęściej noszonych torebek, nie bez powodu nazwana klasyczną. Pasuje zarówno na oficjalne wyjścia, jak i mniej poważne spotkania z przyjaciółmi. Znajdziemy ją wszędzie: w tramwaju, szkole i biurze. Charakteryzuje się prostą formą; zawiera najczęściej tylko jedną komorę, w której wnętrzu znajdują się nieco mniejsze schowki na drobiazgi. Kolorystyka tych torebek damskich jest zazwyczaj jednolita, najczęstsze barwy to: czerń z odcieniami szarości, brąz i czerwień. Klasyczne torebki właśnie w tych barwach i nie tylko oferuje sklep internetowy Skorzana.com.

Torebka kopertówka

Czyli torebka damska w kształcie koperty. Jest bardzo mała, powinna zmieścić się w jednej ręce. Przeznaczenie tej torebki damskiej to oficjalne spotkania biznesowe, uroczystości rodzinne, czy jubileusze. Ze względu na swą wielkość, jest w stanie pomieścić tylko najważniejsze rzeczy: portfel, telefon, czy kluczyki od samochodu. Jeśli planujesz brać udział w ważnych uroczystościach, a nie posiadasz jeszcze kopertówki, uzupełnij koniecznie swoją garderobę o tę pozycję z listy.

Shopper bag

Lubisz robić zakupy, ale nie podobają Ci się brzydkie, sklepowe siatki? A może jesteś aktywistką na rzecz ochrony środowiska i nie lubisz wyrzucać do śmietnika plastikowych torebek? Bez względu na to, jaki jest powód Twojej niechęci do siatek ze sklepu, shopper bag to torebka, która powinna Cię zainteresować. Jak sama nazwa wskazuje, jest to torebka damska przeznaczona do przechowywania zakupów. Charakteryzuje się dużą pojemnością, w środku natomiast znajdują się kieszonki, do których można włożyć wiele potrzebnych codziennie przedmiotów: portfel, szminkę, czy parasol. Torebki tego typu są zazwyczaj tańsze od ich bardziej oficjalnych odpowiedników, dlatego posiadanie tej torebki damskiej w swojej szafie nie powinno stanowić większego problemu.

Aktówki

Aktówka to klasyczna torebka damska przeznaczona dla kobiet, którym nie jest obce słowo: „brief”, czy „business trip”. Jeśli uważasz się więc za typową business woman lub chciałabyś się nią stać w przyszłości, aktówka to torebka, której nie może zabraknąć w Twojej garderobie. Takie Aktówka podobnie jak w przypadku klasycznej torebki charakteryzuje się prostym kształtem. Zrobiona jest zazwyczaj ze sztywnego materiału, który chroni włożone do torebki przedmioty. Mimo że nie jest to duża torebka, bez problemu powinna zmieścić w środku mniejszy laptop lub tablet. Wiele sklepów oferuje brązowe aktówki skórzane, które przypominają nieco torby męskie. Jeśli więc jesteś fanką męskich akcentów w damskiej szafie, ten styl będzie pasował do Ciebie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.