Bezinwazyjny lifting HIFU – modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków

Słowo lifting większości z nas kojarzy się z zabiegiem chirurgicznym, który polega na naciągnięciu skóry, a następnie usunięciu jej nadmiaru. Zabieg ten w mniejszym lub większym stopniu jest inwazyjny – po operacji mogą pojawić się powikłania, przez pewien czas widoczne są obrzęki i krwiaki oraz zostają blizny, dlatego nie każdy się na lifting decyduje.

Dla wszystkich osób obawiających się zabiegów chirurgicznych, w świecie medycyny estetycznej pojawiła się alternatywna propozycja – nieinwazyjny lifting HIFU.

Lifting HIFU – na czym właściwie polega

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) w głównej mierze polega na stymulowaniu skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które generowane są za pomocą specjalnych urządzeń. Podczas zabiegu fale dźwiękowe wnikają w skórę na różną głębokość -od 1.5 mm do 4.5 mm, powodując liczne mikrouszkodzenia tkanek, nie niszcząc jednocześnie wierzchniej warstwy skóry. Wszystko to powoduje, że lifting HIFU jest obecnie jednym z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań w procesie opóźniania procesów starzenia się skóry. Technologia ta, doskonale sprawdza się zarówno w odmładzaniu skóry twarzy, jak i liftingu całego ciała, ale nie tylko, albowiem pomaga także w redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg HIFU zwany inaczej „liftingiem bez skalpela” nie wymaga długiej rekonwalescencji oraz nie powoduje ryzyka powikłań jak w przypadku ingerencji chirurgicznej.

Lifting HIFU – wskazania do zabiegu

Jak już wcześniej zostało wspomniane, lifting HIFU może być wykonany na dowolnej części ciała. Wśród najczęstszych wskazań wymienia się:

  • zwiotczenie skóry brzucha, piersi, pośladków i ud
  • lifting twarzy
  • odmłodzenie szyi i dekoltu
  • podniesienie biustu

Więcej na ten temat dowiesz się w Klinice Medycyny Estetycznej Pure Aesthetic. Zadzwoń i umów się na konsultację z dr Maciejem Siembidą – HIFU Lublin.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.