Bezpieczne wypełnianie zmarszczek

Medycyna estetyczna jest obecnie na tyle rozwinięta, że coraz więcej ludzi chętnie po nią sięga. Korekcie podlegać mogą różne partie ciała, a technologia umożliwia zabiegi bezinwazyjne, czyli takie, które nie wymagają długiej rekonwalescencji. Wielokrotnie stosowanym zabiegiem jest obecnie wypełnianie zmarszczek. Do tego wykorzystywane są dwa rodzaje kwasów: hialuronowy oraz polimlekowy. Każdy z nich stosuje się nieco inaczej, jednak oba są bardzo skuteczne i bezpieczne dla organizmu.

Zapobieganie

Pojawienie się zmarszczek jest naturalnym procesem, któremu ulega każdy człowiek z biegiem lat. Gdy stają się one widoczne, warto przyjmować większą dawkę witamin: A, B, C oraz E. Dzięki nim redukowana jest ilość wolnych rodników, które niszczą włókna białkowe. Proces powstawania zmarszczek może być również łagodzony poprzez picie dużej ilości wody, odpowiedni odpoczynek oraz używanie kremów z wysokim filtrem. Mimo tego wypełnianie zmarszczek jest również bardzo dobrym i przede wszystkim najbardziej skutecznym sposobem.

Stosowanie kwasu polimlekowego

Kwas polimlekowy to związek chemiczny, który naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. Podawany jest on głęboko w tkankę podskórną, co uelastycznia ją oraz poprawia jej jakość. Skóra jest wówczas wygładzona oraz jędrna. Efekt utrzymuje się bardzo długo, a wygląd skóry jest bardzo naturalny. Nic więc dziwnego, że kwas polimlekowy ma już tylu zwolenników. Należy jednak wspomnieć, że jego działanie nie jest tak szybkie, jak w przypadku kwasu hialuronowego. Efekt wypełnienia zmarszczek jest możliwy dzięki temu, że kwas polimlekowy pozostaje w tkance podskórnej i stymuluje ją do ciągłej odbudowy kolagenu, a także tworzenia nowych komórek oraz włókien, co rozpycha zmarszczki. Wykorzystanie tego kwasy powoduje, że powstałe zmarszczki zostają wypełnione, a te, które znów się pojawiają, są wynikiem procesu starzenia się.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego

Wypełnianie zmarszczek możliwe jest również dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego. Ten również występuje naturalnie w organizmie człowieka. Dzięki temu jest bezpieczny i nie wywołuje żadnych alergii. Ponadto, kwas hialuronowy wykorzystywany do wypełnienia zmarszczek jest uniwersalny i cieszy się dużym zainteresowaniem. Jego działanie powoduje, że wiązane są cząsteczki wody znajdujące się w skórze. To znów sprawia, że skóra jest odpowiednio nawilżona oraz widocznie gładka i sprężysta.

Kwas hialuronowy podawany może być w różnej gęstości, wszystko zależne jest od części twarzy, w której zmarszczki mają zostać wygładzone. Niezwykle istotne jest to, by wstrzykiwany kwas był identyczny z tym, który znajduje się w naszym organizmie, by uniknąć nieprzyjemnych powikłań. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się długo. Działa on nawet od sześciu do ośmiu miesięcy. Po tym czasie, kwas zostaje całkowicie wchłonięty, więc zabieg należy powtórzyć.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.