Cellulit – znajdź sposób na walkę ze skórką pomarańczy

Podobno mężczyźni nie mają cellulitu, ponieważ wygląda on brzydko. I coś w tym jest, ponieważ tak zwana “skórka pomarańczy” ze względów estetycznych, jest największą bolączką wszystkich kobiet. 

Czym jest cellulit

“Skórka pomarańczy”, jak wiele osób nazywa potocznie cellulit, powstaje w wyniku nagromadzenia zbyt dużej ilości wody lub tłuszczu pod skórą. Są to zmiany zwyrodnieniowe w tkance podskórnej. Cellulit ze względu na swoją charakterystykę można podzielić na dwa rodzaje:

 

  1. Cellulit wodny (twardy)
  2. Cellulit tłuszczowy (miękki)

Cellulit wodny – twardy

Zmiany te powstają przez nagromadzenie wody oraz toksyn w tkankach podskórnych. Prowadzi to do pojawienia się rozrostów i nierównomiernie rozmieszczonych lipidów. Ten typ cellulitu występuje u osób utrzymujących w miarę stałą wagę. Niezależnie od naszej tuszy i wagi “skórka pomarańczowa” powstała w ten sposób, będzie widoczna na skórze.

Cellulit tłuszczowy – miękki

Główną przyczyną pojawienia się cellulitu tłuszczowego jest rozrost komórek tłuszczowych, w wyniku czego powstają grudki naciskające na naczynka. Brak możliwości usuwania toksyn i wody z tkanek sprawia, że uwydatniają się  fałdy i obrzmienia. Cellulit ten jest charakterystyczny dla osób o małej aktywności fizycznej, które utraciły lub przybrały kilka kilogramów w szybkim czasie.

Co sprzyja powstawaniu cellulitu

Oprócz widocznej nadwagi, duży wpływ na powstawanie “skórki pomarańczy” ma również:

  • brak ruchu,
  • zaburzenie przepływu krwi w tkance podskórnej,
  • zaburzenia hormonalne (nierównomierna aktywność hormonów sprawia, że komórki tłuszczowe nie rosną w tym samym tempie),
  • zaburzenie metabolizmu tłuszczów.

Kobieta 0:1 Cellulit

Dla kobiecego organizmu naturalnym jest odkładanie tłuszczu, ponieważ jest on źródłem kobiecych hormonów (estrogenów). W okresie dorastania wiele dziewczynek zaczyna zmagać się z cellulitem, który powstaje wskutek zaburzeń hormonalnych i szybkiego nabrania dodatkowych kilogramów. Nie ma jednego konkretnego sposobu na radzenie sobie ze “skórką pomarańczy”. Mimo aktywnego trybu życia wiele kobiet musi radzić sobie z cellulitem.

Test na cellulit

Jeśli chcemy walczyć z cellulitem, musimy najpierw dowiedzieć się z jakim rodzajem “skórki pomarańczy” będziemy walczyć. Poniżej znajduje się test, dzięki któremu dowiesz się czegoś więcej o swoim cellulicie.

  1. Złap skórę tuż pod pośladkami i ściśnij ją.
  2. Jeśli skóra zrobiła się nabrzmiała i przybrała białawy kolor, a nasze palce zagłębiły się w niej jak w budyniu, oznacza to, że mamy do czynienia z cellulitem wodnym.
  3. Jeśli ściskana skóra zaczęła boleć i jest zdeformowana przez jasne grudki, to cellulit ten powstał przez nadmiar tłuszczu.

 

Istnieje wiele sposób na radzenie sobie z uciążliwą “skórką pomarańczy”. Najlepszym domowym sposobem jest masaż oraz balsam na cellulit.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.