Cienie do powiek dla blondynek

Tredny w makijażu czy inspiracje w internecie – wszystkie mogą zachęcać do eksperymentów z makijażem. Mimo to, nie każda stylizacja dobrze sprawdzi się na wszystkich typach urody. Specyficzny rodzaj makijażu przeznaczony jest np. dla blondynek. Jakich rad udziela makijażystka w takim przypadku?

Makijażystki często radzą, by cienie do powiek wybierać sugerując się głównie kolorem tęczówek, a nie odcienia włosów. Istnieją jednak swego rodzaju zasady i rady, którymi warto sugerować się przy nauce makijażu, jeśli jest się posiadaczką blond włosów. Na wstępie należy mieć jednak na względzie, że istnieje wiele rodzajów blondu, w związku z czym znacznie będzie też różnił się idealny makijaż dla poszczególnych osób.

Blondynki najczęściej mają charakterystyczną, delikatną urodę. W związku z tym makijażystki zachęcają, żeby w przypadku takiego makijażu wybierać stosunkowo jasne cienie – ciemno- lub jasnobeżowe, odcienie szarości czy jasne brązy. W przypadku większych wyjść, bardzo dobrym pomysłem jest mocniejsze zaznaczenie oczu za pomocą ciemniejszych szarości i srebra. To bardzo popularny zestaw kolorystyczny właśnie u blondynek. Jeśli masz platynowy odcień włosów i bardzo jasną karnację, szczególnie powinnaś wystrzegać się ciemnych odcieni w makijażu dziennym, ponieważ może to dać bardzo mroczny i przytłaczający efekt.

Ciemniejsza karnacja, piwne oczy, miodowy czy rdzawy blond – to cechy, do których w większym stopniu pasują nieco odważniejsze barwy. Z kolei posiadaczki niebieskich, szarych lub zielonych oczu, powinny zdecydować się na wyżej opisane beżowe czy delikatnie fioletowe odcienie. Jeśli jednak zależy nam na podkreśleniu spojrzenia w mocniejszym stopniu, cenną radą makijażystki jest użycie cienia kontrastującego z kolorem tęczówki, np. złoto przy niebieskiej tęczówce lub fiolet przy zielonej. Mimo to, mając jasny kolor włosów, należy pamiętać o pewnej dozie stonowania, ze względu na bardzo delikatną urodę.

Jeśli mowa o makijażu oczu, niezależnie od wybranego cienia, niezbędnym aspektem podkreślenia spojrzenia jest maskara. Blondynki słyną często z dość jasnych rzęs, w związku z czym użycie czarnego czy nawet brązowego tuszu do rzęs, doda makijażowi odpowiedniej głębi i na pewno przyciągnie spojrzenia innych.

 

Blond niejedno ma imię. Z tego względu, jeśli masz wątpliwości związane z najbardziej pasującym zestawem cieni dla Twojej urody, na Twoje pytania na pewno odpowie doświadczona makijażystka, np. Adrianna Klatt makijażystka Gdańsk . Kierowanie się jej sugestiami zagwarantuje świetny wygląd zarówno w przypadku makijażu dziennego, jak i wieczorowego.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.