Co na biegunkę?

Problemów gastrycznych i związanego z tym dyskomfortu doświadczył niemal każdy z nas. Ból w dole brzucha i konieczność wizyty w toalecie, a przy tym dreszcze i osłabienie to objawy, które pojawiają się nagle. Stajemy wówczas przed dylematem, jakich środków użyć, aby pozbyć się dolegliwości.

Znalezienie odpowiedzi na nurtujące w tym momencie pytanie co na biegunkę jest najlepsze, możliwe będzie tylko wtedy, gdy poznamy jej przyczyny. Jest ich niestety wiele od mechanicznych zaczynając, na psychologicznych kończąc. Mogą to być zatem:

• zakażenia wirusowe lub bakteryjne,
• zatrucia pokarmowe,
• stres,
• nadużywanie alkoholu,
• zażywanie leków i ich skutki uboczne,
• nowotwór.

Ponadto, lekarze wyróżniają dwa rodzaje biegunki, ostrą, która może trwać do trzech tygodni i przewlekłą, utrzymującą się dłużej niż trzy tygodnie. Każda z nich może być niebezpieczna dla zdrowia. Powodem jest odwodnienie organizmu. Należy zatem pamiętać o uzupełnianiu płynów, wypijając trzy do pięciu litrów. Mogą to być zioła, woda czy specjalne płyny nawadniające, jak choćby saszetki z elektrolitami. Tym co na biegunkę jest bezsprzecznie najskuteczniejsze i co polecają farmaceuci to węgiel aktywowany. Wiąże on bakterie i toksyny będące przyczynami dolegliwości.

Sytuacja zmienia się kiedy dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkie specyfiki farmaceutyczne nagle się skończą. Co na biegunkę polecają tzw. babcine sposoby? Po pierwsze, picie wody niegazowanej, można też przygotować napój, w proporcjach jednego litra wody, jednej łyżeczki soli i sześciu łyżeczek cukru. Warto też zmienić na chwilę dietę na lekkostrawną, kleiczek ryżowy, gotowane warzywa i basta. Badania naukowe potwierdzają też, że skutecznym panaceum na biegunkę może okazać się gorzka czekolada. Zawarte w niej flawonoidy zatrzymują w organizmie wodę i w ten sposób ograniczają dolegliwości. Innym, równie skutecznym lekiem będą jagody tak w formie naparu jak i świeżych owoców czy też dżemu.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.