Rodzaje lakierów do paznokci

Lakier do paznokci to ogólna nazwa preparatów służących do malowania płytki paznokcia. To emulsje o różnorodnym składzie, utwardzane na powietrzu, za pomocą środków chemicznych lub pod wpływem promieniowania UV.

Producenci kosmetyków kolorowych oferują bardzo szeroki wybór lakierów do ozdabiania – transparentne, perłowe, holograficzne, lakiery shimmerowe, hybrydowe, kremowe i wiele innych. Z każdym rokiem wychodzą coraz ciekawsze nowinki pozwalające uzyskać oryginalny efekt. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak szeroki wybór dostępny jest na rynku. Warto sprawdzić, jakie możliwości oferuje każdy z produktów.

Lakiery bezbarwne do paznokci

Lakiery bezbarwne mają za zadanie przede wszystkim nabłyszczyć płytkę. Czasami do produktów dodawane są środki odżywcze, przez co lakier ma również działanie wzmacniające. Zazwyczaj używane są do utrwalenia wybranego efektu (np. manicure gazetowego). Ładnie prezentują się również samodzielnie.

Lakiery transparentne do paznokci

Lakiery transparentne nie dają pełnego krycia, dlatego widać to, co jest pod spodem zaaplikowanej warstwy. Zazwyczaj używane są do wykonywania manicure francuskiego, gdzie wierzchni lakier w cielistym lub beżowym kolorze nakładany jest na białe końcówki. Przydają się także wtedy, gdy chcemy nadać paznokciom jedynie delikatne wykończenie, które nie będzie mocno rzucać się w oczy.

Lakiery perłowe do paznokci

Lakiery perłowe mają wysoki połysk i mienią się niczym masa perłowa. Mogą występować w różnych barwach, choć efekt jest najlepiej widoczny w jasnych i delikatnych odcieniach. Niestety, nie pasują wszystkim – aby efekt był dobry, dłonie muszą być bardzo zadbane. Podobnie jest ze wszystkimi kosmetykami kolorowymi o perłowym wykończeniu – najlepiej sprawdzają się u młodych kobiet.

Shimmerowe lakiery do paznokci

Lakiery shimmerowe do paznokci dają ładną, błyszczącą powierzchnię, która mieni się pod wpływem światła. Wszystko dzięki pływającym w preparacie drobinkom odbijającym światło. Drobinki mogą mieć różną strukturę, co z kolei daje inny efekt. Najsłynniejsze lakiery shimmerowe do paznokci to tzw. z efektem syrenki, czyli mieniące się niczym łuski czarodziejskiej syrenki.

Lakiery pękające

Przez pewien czas były prawdziwym hitem, każda nastolatka chciała mieć lakier pękający. Manicure w tym stylu wykonuje się zawsze z wykorzystaniem dwóch rodzajów produktów. Paznokieć malujemy na wybrany kolor zwykłym lakierem, a następnie nakładamy na niego lakier pękający. Jest to preparat, który pod wpływem wysychania zaczyna się kurczyć w różnych kierunkach, przez co po jakimś czasie na płytce paznokcia powstają charakterystyczne spękania.

Lakiery z dżetami

Lakiery zmieszane są z ozdobnymi drobinkami, np. w kształcie serduszek, gwiazdek, kwadracików. Stosowane są jako topowa warstwa zabezpieczająca i dekoracyjna.

Brokatowe lakiery do paznokci

Również zawierają drobinki odbijające światło, jednak dają inny efekt niż lakiery shimmerowe. Tutaj cząstki są większe i wyraźniej oddzielone od lakieru. Można stosować je samodzielnie lub jako dodatkową warstwę na innym lakierze. Intensywność uzyskanego efektu zależy od ilości nałożonych warstw.

Artykuł sponsorowany

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.