Dlaczego stosowanie kremów nawilżających jest takie ważne?

Nawilżające kremy do twarzy, do rąk, do ciała; wszystkie te produkty mają jedno, zasadnicze zadanie – nawilżyć nasze ciało od zewnątrz. Dlaczego to takie ważne i co dzieje się z naszą skórą, kiedy brakuje jej odpowiedniego nawilżenia?

 

Dlaczego nasza skóra się wysusza?

Nasza skóra pokryta jest tak zwanym płaszczem lipidowym. Co to znaczy? A no tyle, że nasze ciało pokryte jest mieszaniną różnego rodzaju tłuszczów (łoju z gruczołów łojowych) oraz lipidów (czyli ciała tłuszczowe, które są składową błon komórkowych, komórek naskórka oraz przestrzeni międzykomórkowych). Warstwa ochronna na naszym naskórku powinna być na tyle szczelna, że uniemożliwia parowaniu wody z ciała. Niestety, jeśli przebywamy w pomieszczeniach o zbyt niskiej wilgotności bądź pijemy za mało wody, nasza skóra zaczyna się przesuszać. Na ratunek przychodzą nam różnego rodzaju kremy do twarzy, balsamy do ciała czy też masła bądź olejki. Dzięki nim możemy dopomóc naszą skórę w tych trudnych momentach.

 

Jak uratować przesuszoną skórę?

Jak już wcześniej wspomniałam, istotnym elementem w dbaniu o nawilżenie skóry jest stosowanie kremów do twarzy, kremów do rąk, balsamów i oliwek do ciała. Kolejną, ważną sprawą jest to, jak stosujemy te wszystkie produkty – jeśli nie stosujemy ich poprawnie, ich skuteczność nie jest taka, jaka powinna być. Pamiętajmy zatem o tym, by korzystać z peelingów, zwłaszcza do twarzy; jeśli wiemy, że mamy przesuszoną skórę twarzy i chcemy zacząć korzystać z kremów do twarzy, warto najpierw zrobić peeling, a dopiero potem zaaplikować odpowiedni krem. Peelingowanie całego ciała także jest istotne, zwłaszcza pięt i łokci, które narażone są na wysuszanie. Dopiero potem nakładajmy na ciało balsam. Jeśli jednak widzimy, że po kąpieli, jeszcze przed wytarciem się, skóra na naszym ciele jest biała i łuszczy się, można natrzeć się olejkiem i dopiero potem wytrzeć się ręcznikiem. Efekt powinien być natychmiastowy.

 

Nawilżające kremy do twarzy pomogą zwalczyć zmarszczki

Wraz z wiekiem pogarszają się problemy z nawilżaniem ciała, a przykrym następstwem suchej skóry są zmarszczki. Dlatego właśnie powinno się pamiętać o regularnym korzystaniu z kremów do twarzy, nie tylko nawilżających, ale i przeciwzmarszczkowych. Ponadto, sucha skóra przyczynia się do powstawania wyprysków; tym bardziej powinno się zadbać o odpowiednie nawilżenie twarzy.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.