Galant i dyptam – naturalne wsparcie dla serca

Coraz więcej osób boryka się z różnymi dolegliwościami ze strony serca, co wynika w głównej mierze z prowadzenia niewłaściwego trybu życia. Brak ruchu, alkohol, używki, wysoko przetworzona żywność, stres – wszystko to wpływa destruktywnie na mięsień sercowy, który z czasem zaczyna coraz bardziej niedomagać. Warto przyjrzeć się swoim dotychczasowym nawykom i wprowadzić pewne zmiany, aby wesprzeć swoje serce i zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Z pomocą przychodzą zioła. O ich niezwykłym działaniu dobrze wiedziała już wiele lat temu św. Hildegarda. Na szczególną uwagę zasługują dyptam i galgant.

Ziołowe wsparcie dla serca

Ziołolecznictwo jest niezwykle cenne i pomaga przy praktycznie każdej dolegliwości. Warto powrócić do ziół, w których drzemie ogromny potencjał. Przykładowo dyptam jest nieoceniony przy tzw. zwapnieniu naczyń krwionośnych, z czym boryka się coraz więcej osób i to w coraz młodszym wieku. Zioło to niweluje kamienie nerkowe i żółciowe. Wspaniale sprawdza się w przypadku dolegliwości bólowych serca na skutek arteriosklerozy. Pomoże także przy zawyżonym poziomie cholesterolu we krwi i usprawni krążenie. Hildegarda zalecała przyjmować długotrwale od jednej do dwóch szczypt sproszkowanego ziela – od trzech do sześciu miesięcy, kilka razy dziennie.

Zioło o wszechstronnym działaniu

Za wspaniały środek nasercowy uznaje się galgant. Pomaga on przy bólach, skurczach serca i zaburzonym krążeniu krwi. Warto sięgnąć po to zioło także w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego, szczególnie przy skurczach żołądkowo-jelitowych. Ziołem tym powinny zainteresować się przede wszystkim panie, które borykają się z dolegliwościami miesiączkowymi. Galgant posiada właściwości rozkurczowe. Według Hildegardy zioło to jest niezwykle skuteczne przy nieprzyjemnych dolegliwościach takich jak wzdęcia, mdłości. Jest ono polecane wszystkim, którzy czują się wyczerpani, brakuje im sił. Galgant jest naturalnym środkiem zwiększającym witalność mięśnia sercowego, poprawia funkcjonowanie całego układu krążenia. Jego zadaniem jest rozszerzenie skurczonych naczyń wieńcowych, usprawnienie przepływu tlenu do komórek sercowych, co przekłada się na lepsze ukrwienie tego narządu.

Galgant znany jest także z tego, że normalizuje ciśnienie tętnicze krwi, działa przeciwzapalnie. Warto zainteresować się tym ziołem w przypadku bólów reumatycznych i objawów towarzyszącym rwie kulszowej. Profilaktycznie zaleca się stosować szczyptę sproszkowanego galgantu kilka razy dziennie lub przyjmować tabletkę po jedzeniu, rozpuszczając ją na języku. Roślina ta jest niezwykle pomocnym środkiem w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasz organizm jest bardziej podatny na różnego typu infekcje ze względu na osłabiony układ immunologiczny. Można skutecznie wzmocnić układ odpornościowy, zażywając szczyptę galgantu każdego dnia.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.