Idealny makijaż dla cery tłustej – pomocne produkty

Każdy typ cery wymaga stosowania innego rodzaju kosmetyków. Podobnie rzecz się ma z pielęgnacją, ale i wyborem kosmetyków kolorowych, które dają szansę na stworzenie wyjątkowego makijażu. W przypadku cery tłustej nie obejdzie się bez specjalnych produktów, a pomocne mogą być np. bibułki matujące.

Cera tłusta zmaga się z zaburzoną pracą gruczołów łojowych. Na twarzy zwykle pojawia się nadmiar sebum, który sprawia, że cera zaczyna się błyszczeć i nieestetycznie świecić. Ponadto gruczoły łojowe mogą zaowocować infekcjami. Problemem stają się wszelkiego rodzaju zaskórniaki i krostki, które źle „pielęgnowane”, z czasem przeradzają się w duży problem natury nie tylko estetycznej. Cera tłusta wymaga zatem pielęgnacji z zastosowaniem kosmetyków specjalnie do niej przeznaczonych. Tyczy się to nie tylko codziennego mycia twarzy, ale i wykonywania makijażu, ponieważ podkłady, pudry i inne tym podobne kosmetyki kolorowe, mogą dodatkowo zaburzać pracę gruczołów łojowych.

Z kosmetyków do codziennej pielęgnacji poleca się wszelkiego rodzaju kremy, toniki czy mleczka, które wykazują działanie normalizujące i ograniczające pracę gruczołów łojowych. Można również zdecydować się na połączenie kosmetyków do cery suchej oraz cery tłustej, ponieważ cera tłusta najczęściej ma problem w strefie „T” – na czole, nosie oraz brodzie, a policzki mogą być suche. Do tego sprawdzają się podręczne bibułki matujące, które przyłożone delikatnie do twarzy wchłaniają nadmiar sebum i niwelują błyszczenie.

Spośród kosmetyków kolorowych najlepiej wybierać te oparte na jak najbardziej naturalnym składzie, poza tym powinny to być kosmetyki matowe, a nie tylko dające efekt zmatowionej skóry. Także makijaż można w wolnej chwili odświeżyć korzystając z produktu, jaki stanowią bibułki matujące. Podręczne, wygodne w użyciu i świetnie radzące sobie z błyszczącą skórą. Odnośnie makijażu, jeśli już decyduje się na niego osoba mająca cerę tłustą, powinno się stawiać na możliwie najmniejszą ilość kosmetyków, by nie zatykać dodatkowo porów i dać możliwość skórze „oddychać”.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.