Jak dobrać męski pasek?

Pasek do spodni, ze względu na swoje rozmiary wydaje się mało istotnym elementem stroju. Mimo tego jednak trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek męską stylizację bez paska. Panowie noszą je do garniturów, do casualowych spodni, a nawet z jeansami. Bez paska spodnie nie układają się tak dobrze na ciele, poza tym stanowi on często stylowe uzupełnienie, podobnie jak poszetka w marynarce, czy krawat przy koszuli. Jak więc go dobrać, jak dopasować do każdego typu ubioru i jakie paski są obowiązkowe w garderobie każdego mężczyzny?

Klasyczne paski skórzane

Paski skórzane męskie to ten rodzaj klasyki, która nigdy się nie starzeje. Warto mieć w szafie choć jeden taki, dobrej jakości pasek. Po czym rozpoznać stylowy pasek? Przede wszystkim po jakości skóry, z której jest wykonany, a po drugie – grubości. Naczelna zasada brzmi: pasek nie powinien być szerszy niż trzy palce. Jeśli chodzi o skórę, najbardziej trwałe będą paski wykonane ze skóry bydlęcej, a dokładniej z części skóry zwanej kruponem, znajdującej się pośrodku pleców. Jest ona mocna i nie poddaje się rozciąganiu. Skóra ta wygląda najlepiej, kiedy jest garbowana roślinnie. Optymalnym dodatkiem do takiego paska jest prosta klamra, bez żadnych fantazyjnych czy przesadnych kształtów. Klasyczna prostota broni się sama, jeśli bierzemy pod uwagę najlepsze materiały.

Jeśli chodzi o kolorystykę, szczególnie polecana jest nieśmiertelna czerń, ale równie dobrze sprawdzają się paski w odcieniach brązu, np. koniakowy, mahoń lub czekoladowy. Kiedy chcemy dokupić pasek do konkretnego stroju, dobierzmy jego kolorystykę do butów. Klasyczne czarne buty będą więc szły w parze z czarnym paskiem, buty brązowe – z jednym z odcieni brązu.

Paski do ubrań casual

Do spodni takich jak chinosy czy jeansy można nosić już nieco inne dodatki. Choć niektóre paski skórzane męskie są na tyle uniwersalne, że pasują także i do luźniejszych strojów, warto pokusić się o kupno paska z plecionki, zamszu czy bardziej sztywnych tkanin. Ważna będzie ich kolorystyka. Osoby, które mają problem z doborem dodatków mogą sugerować się stylizacjami ze sklepów odzieżowych czy katalogów firmowych, gdzie paski są często ważnym elementem zestawienia.

Dobór rozmiaru

Dobrze dobrany pasek to nie tylko materiał i wykonanie. To także właściwie dobrany rozmiar. Kupując pasek nie należy nastawiać się, że w razie czego przecież posiada on kilka dziurek, które pomogą go dopasować. Elegancki mężczyzna nigdy nie zapina paska na ostatnią dziurkę – dużo lepiej wygląda, kiedy jest zapięty na środkową. Na rynku dostępne są paski męskie w rozmiarach od XS do XL. Warto sprawdzić, który z nich jest tym właściwym, mierząc się wcześniej w talii i pasie. Paski różnych producentów mogą różnić się w ramach tego samego rozmiaru, jeśli więc nie znamy danej marki, lepiej będzie sugerować się długością podaną w centymetrach.

Pasek to obowiązkowy element stroju eleganckiego mężczyzny. Dobrze dobrany potrafi podkreślić naszą dbałość o detale, źle dopasowany – obnaży niewiedzę dotyczącą komponowania strojów. Dlatego nie warto kupować przypadkowego paska, a jego wyborowi poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.