Jak efektywnie ćwiczyć na siłowni?

Przeładowana siłownia? Pewnie chociaż raz chciałaś się tam wybrać, ale w takich warunkach nie wyobrażasz sobie normalnych ćwiczeń. Nie w tym nic strasznego, wszystko jest dla ludzi. Można wykonywać efektywne ćwiczenia nawet w ciasnych pomieszczeniach.

Ćwiczenia da się wykonywać w każdych warunkach, takiego też zdania są trenerzy personalni. Twój trener personalny pokaże Ci przede wszystkim jak powinien przebiegać taki trening. Zestaw ćwiczeń jest sprawą tylko orientacyjną, gdyż nie zawsze pozwalają na to warunki, dlatego z trenerem warto przygotować także tzw. “listę rezerwową”, gdzie jedno ćwiczenie zostanie zastąpione drugim. Warto zastanowić się także nad ćwiczeniem kluczowym, które w poszczególnym zestawie jest najważniejsze. Jeśli dany przyrząd jest zajęty przez inną osobę to można pominąć ćwiczenie i zająć się innym. O ile można tak robić w przypadku ćwiczeń, to nie powinno się pomijać etapu rozgrzewki. W ten sposób narażamy się niepotrzebnie na urazy, jak na przykład zerwanie mięśnia. Ważna jest także równowaga w przypadku zajętości niektórych sprzętów, na lżejszych sprzętach musimy wykonać większą ilość powtórzeń.

Można także zaplanować sobie dzień w inny sposób, gdzie siłownia nie będzie przepełniona ludźmi. Wybór odpowiednich godzin może wymagać troszkę wprawy, ale z pewnością da się to zrobić. Warto także odbyć konsultację z trenerem personalnym. Współpraca z trenerem może także przebiegać różnie. Potrzebne jest tutaj pewnego rodzaju zgranie pomiędzy trenerem a osobą, z którą będzie pracował. Nie trzeba od razu wszystkiego narzucać z góry, istnieją także kompromisy. Znaleźć trenera personalnego dziś nie jest trudno, większość z nich posiada swoje strony internetowe. Wystarczy, że wpiszesz w Google trener personalny Łódź, Kraków, czy Warszawa i możesz przebierać w ofertach tańszych lub droższych trenerów. Wybór odpowiedniego trenera będzie wymagał poświęcenia trochę czasu, ale jest to możliwe do zrealizowania. Jeśli współpraca będzie przebiegać pomyślnie, to – kto wie? Być może polecimy go swoim znajomym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.