Jak kupić dobry pasek męski?

Jak kupić dobry pasek męski?

Niektórzy mężczyźni nie przywiązują wagi do wyboru dodatków, które doskonale wpisywać się będą w charakter całego stroju, czy też zostaną dostosowane do okazji. Oczywiście jest to błąd. Chociaż mało widoczny, źle dobrany pasek potrafi zepsuć całą stylizację. Czym kierować się podczas zakupów?

 

Praktyczny czy elegancki?

Pasek męski ma za zadanie podtrzymywać spodnie na właściwym miejscu i sprawić, że będą się one dobrze układały. W sklepach do wyboru znaleźć można mnóstwo modeli wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Najbardziej klasyczne i eleganckie są paski skórzane w kolorze czarnym, jednak wśród ofert producentów tego typu dodatków nie brakuje modeli z plecionek, zamszu, czy parcianych. Moda męska rządzi się swoimi regułami – również jeśli chodzi o wybór dodatków. Zgodnie z jej zasadami do garnituru najlepszy będzie skórzany pasek w tym samym kolorze co buty, a więc czarnym bądź brązowym (czarny uważany jest za bardziej elegancki). Znacznie większą dowolność panowie mają wybierając dodatek do stylizacji casualowych – w tym przypadku sprawdzą się wspomniane już paski parciane, albo modne ostatnio plecionki.

pasek męski

 

Jak wybrać klamrę?

Podobnie jak w przypadku materiału, z jakiego został wykonany, również klamra paska ma duże znaczenie. Mogłoby się wydawać, że nie rzuca się ona w oczy, ale w rzeczywistości źle dobrane zapięcie może zniszczyć cały efekt. Jakie są zasady? Przede wszystkim klamra musi pasować do innych elementów biżuteryjnych eleganckiego stroju, a więc spinek do mankietów czy bransolety zegarka. Jeśli więc są one srebrne i skromne, również klamra powinna być wykonana z tego metalu i prosta w kształcie. Stroje casualowe rządzą się oczywiście nieco innymi prawami. W tego typu stylizacjach można pokusić się o nieco więcej oryginalności i swobody, dlatego nieco bardziej ozdobna klamra nie będzie źle widziana. Miłośnicy ponadczasowej klasyki mogą do jeansów wybrać pasek z prostym zapięciem.

 

Jaki rozmiar?

Paski męskie obecnie bez problemu kupimy przez Internet, jednak podczas zakupów online trzeba dobrze znać swój rozmiar, aby dodatek pasował do obwodu pasa. Najbardziej uniwersalne modele mają od 7 do 9 dziurek, a odległość pomiędzy nimi wynosi zwykle ok. 3cm. Najprościej będzie zmierzyć obwód pasa i na podstawie rozmiarówki wybrać odpowiedni model. Nie może on jednak zapinać się na ostatnią dziurkę, ponieważ pasek będzie mało estetycznie zwisać, a przecież nie o to chodzi. Pamiętajmy też wybierając dodatek do konkretnych spodni, aby sprawdzić, czy nie będzie on zbyt szeroki i na pewno zmieści się w szlufkach.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.