Jak nie przytyć? Poradnik dla łasucha

Kiedy najdzie nas ochota na słodycze, szklanka wody zamiast może nie pomóc. Często zaczyna się od jednego ciastka, a kończy na całej paczce. Tak to już jest – słodycze są uzależniające i powodują skoki cukru we krwi, dlatego zjadamy ich więcej. Co zrobić, żeby cukier nas nie zgubił? Oto kilka sposobów

Niski IG

Nie należy dopuszczać do dużych wahań poziomu cukru we krwi. Produkty o tzw. niskim indeksie glikemicznym wolno uwalniają energię, przez co poziom cukru nie skacze zbyt mocno.  Dzięki temu po posiłku nie zasypiamy, ani nie mamy ochoty na podjadanie.

Jak zapomnieć?

Kiedy najdzie nas ochota na zjedzenie czegoś słodkiego należy odczekać 20 min. Badania dowodzą, że jeżeli wytrzyma się ten czas ochota często przechodzi i jesteśmy uratowani.

Nie nudzić się

Dobrze jest zająć się czymś angażującym nasze myśli – niektórzy ludzie jedzą z nudów. Czasem w domu, kiedy nie ma co robić łatwo sięgamy po słodkie przekąski, które maksymalnie umilają czas. Warto mieć wtedy pod ręką wciągającą książkę, wyjść na spacer lub zająć się chociażby prasowaniem.

Zabić apetyt

Rzucie goździka – goździki nie tylko pomagają odświeżyć oddech, ale także hamują apetyt. Podobny efekt można uzyskać po prostu myjąc zęby.

Zjeść owoc

Owoce  są  dobrą alternatywą dla słodyczy. Najlepsze będą świeże, gdyż suszone zawierają dużo więcej cukru. Warto omijać owoce z wcześniej wspomnianym wysokim indeksem glikemicznym np. banany, winogrona, ananasy.

Mniejsze zło

Jeśli wiemy, że polegniemy naszą ostatnią deską ratunku mogą być zdrowsze warianty słodyczy, które można kupić w sklepie np. batoniki z dużą zawartością białka takie jak BeRaw, Go On Protein Bar, Bacalland Ba. Porcję słodyczy zjeść najlepiej zamiast jednego posiłku, we wcześniej wyznaczonym  dniu. Od czasu do czasu nawet osobom na diecie należą się przyjemności. Ważne, żeby to był jednak jeden batonik, a nie kilka.

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.