Jak pozbyć się pasożytów z organizmu

Szacuje się, że ponad 95 procent populacji żyjącej w Europie posiada pasożyty żyjące w ich jelitach. Choroby pasożytnicze to problem z którym walczy większość mieszkańców zamieszkałych w krajach rozwijających się. Pasożyty nie żyją tylko w jelitach, to organizmy które mogą przemieszczać się po całym naszym organizmie, zarówno docierają do płuc, wątroby jak i trzustki, skóry… To choroby przyczyniające się do ogólnego osłabienia naszych układów, odporności organizmu, a także w niektórych przypadkach doprowadzają do śmierci.  Pasożyty mogą się przedostać do naszego organizmu na wiele sposobów. Główna przyczyną posiadania pasożytów jest nieprzestrzeganie higieny osobistej, niedokładne mycie warzyw i owoców jak i niekontrolowane zakupy produktów mięsnych. Obecność pasożytów w organizmie można zaobserwować między innymi po występowaniu wysypki alergicznej, częstych nudnościach, wymiotach czy występującej anemii lub nadpobudliwości.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się pasożytów z naszego organizmu. Zarówno naturalnych jak i farmakologicznych.  Środki farmakologiczne dostępne są dla pacjentów tylko i wyłącznie na receptę.

Jak w naturalny sposób pozbyć się pasożytów? Oto kilka sprawdzonych  produktów.

Jednym z najlepszych ze środków przeciw pasożytniczym jest olejek z oregano. Należy  dodawać ok. 2-3 krople do szklanki letniej wody. Dla lepszego smaku można dodać sok ze świeżej cytryny. Zaleca się stosować 2 do 3 razy dziennie.

Kolejnym świetnym sposobem jest używanie piołunu. Można go stosować w postaci herbaty lub jako wyciąg. Należy go stosować na czczo w postaci rozcieńczonej.

Dobrym lekarstwem w walce z pasożytami jest również czosnek. Jest to produkt łatwo dostępny oraz bardzo popularny w naszym kraju. Zaleca się kurację czosnkiem przez okres 30 dniu, należy go dodawać do wszelakich potraw.

Jako środek przeciwgrzybiczny zaleca się stosowanie oleju kokosowego oraz pestek dyni. Poprzez jedzenie regularnie możemy zapobiec wszelakim pasożytom.  Z przypraw polecane jest dodawanie kurkumy, tymianku oraz goździków. To przyprawy, które zapobiegają oraz przeciwdziałają pasożytom. Pasożyty ich nie lubią. Goździki dodatkowo odświeżają oddech, natomiast tymianek reguluje naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz większa zdolności naszego układu immunologicznego. Napary z tymianku lub herbaty pozwalają na całkowitą eliminację pasożytów z układu pokarmowego.

Ostatnim świetnym produktem, który stosuje się profilaktycznie są wszelkiego rodzaju kiszonki. Produkty te wspomagają florę bakteryjną układu pokarmowego. Stosowanie regularne wyżej wymienionych produktów to świetny sposób na zapobieganie oraz naturalny sposób na walkę z pasożytami.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.