Jak szybko i skutecznie poradzić sobie z biegunką

Odwodnienie organizmu w wyniku biegunki może być bardzo niebezpieczne, dlatego już w pierwszej chwili warto sięgnąć po lek, który przywraca właściwą florę bakteryjną w jelitach i pomaga uwolnić się od biegunki.

Jak poradzić sobie z biegunką?

W przypadku wystąpienia problemów trawiennych w podróży, biegunki bakteryjnej lub wirusowej, a także przy antybiotykoterapii, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, na przykład w postaci leku probiotycznego Enterol, który działa zarówno profilaktycznie, jak i doraźnie.

Jego działanie polega na usuwaniu szkodliwych drobnoustrojów i jednoczesnym odbudowywaniu naturalnej flory jelit przez wspieranie rozwoju dobrych szczepów bakterii. Będzie pomocny zarówno w przypadku tak zwanej biegunki podróżnej, biegunek wirusowych i bakteryjnych, jak również w charakterze osłony dla żołądka podczas antybiotykoterapii. Jego zadaniem jest ochrona układu pokarmowego przed wyjałowieniem, ponieważ zachowuje jego naturalną florę bakteryjną.

Stosowanie leku zarówno w formie tabletek jak i saszetek jest bezpieczne dla dzieci i dorosłych. Pozwala na skrócenie czasu trwania biegunki i zarazem działa ochronnie: hamuje rozwój wirusów mogących wywołać biegunkę i zapobiega wystąpieniu rozwolnienia podczas karmienia w sposób dojelitowy.

Leki tego typu gwarantują skuteczność, ponieważ zawierają substancję czynną: liofilizowane drożdżaki, czyli sacharomyces boulardii. To składnik, dzięki któremu lek jest odporny na działanie kwasu żołądkowego i soków jelitowych. Niezmienioną aktywność zachowuje także w relacji z większością antybiotyków. Zaczyna działać w świetle jelita, gdzie neutralizuje toksyny bakteryjne i wykazuje właściwości antybakteryjne. Lek wspiera także wytwarzanie witamin z grupy B.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.