Jak w domowych warunkach zadbać o wysuszoną skórę twarzy?

Zmęczona, sucha skóra twarzy sprawia, że czujemy się źle same ze sobą. Nie zawsze musimy stosować kremy dostępne w drogeriach i czasem możemy wykorzystać produkty, które mamy w domu, by zadbać o swoją cerę.

 

Domowe maseczki do twarzy

Jeśli widzimy, że nasza cera jest sucha i szara, skóra traci swoją elastyczność, a patrzenie w lustro przyprawia nas o gęsią skórkę, to wiedzmy, że jest to najwyższy czas, żeby zacząć działać. Jeśli akurat nie mamy w domu profesjonalnych kremów, nie musimy się martwić! Niejednokrotnie to, co mamy w szafkach i lodówce może stać się domowymi kosmetykami, które działają tak samo dobrze, jak te z drogerii czy apteki. Warto zatem głębiej zapoznać się z tematem. Dobre produkty, z których przygotujemy maseczkę to: żółtko, miód, śmietana, twaróg, seler czy winogrona. Stosuje się je w różnych proporcjach i nakłada na twarz na mniej więcej 10-20 minut. Przykładowy przepis na maseczkę nawilżającą to: dwie łyżki miodu łączymy z dwoma łyżeczkami śmietany i dwoma żółtkami, dokładnie mieszamy. Nakładamy na 10 minut a następnie spłukujemy letnią wodą. Przepisów jest oczywiście znacznie więcej; można samodzielnie eksperymentować, ale należy być przy tym ostrożnym, by na twarzy nie pojawiły się pryszcze czy przebarwienia.

 

Masaż twarzy kremem

Jeżeli nie mamy ani czasu, ani chęci na to, by stosować domowe maseczki do twarzy, możemy zastosować masaż twarzy z gotowym, kupnym kremem. Jeśli poszukamy takiego kremu, który będzie miał dobry skład, to nasza cera nie powinna się pogorszyć; szukajmy zatem kremów z dobrych firm, np. Mixa czy Green Pharmacy. Mając już dobry krem, pamiętaj, że nie wystarczy go wsmarować w twarz. Istotny jest także masaż twarzy, dzięki czemu krem lepiej się wchłonie, a jego działanie będzie skuteczniejsze. Masaż twarzy działa także przeciwzmarszczkowo. Jak zatem masować twarz? Dobrym sposobem będzie delikatne szczypanie twarzy trzema palcami, zaczynając od linii żuchwy. Inna metoda to głaskanie twarzy cała dłonią, tuż po rozsmarowaniu kremu; wykonujemy wtedy okrężne ruchy po policzkach, delikatnie okrążając okolice oczu i powyżej łuku brwiowego.

 

Dieta nawilżająca

Nawilżenie od wewnątrz także jest ważne, dlatego powinno się pić od 1,5 do 2 l wody na dzień, jeść dużo warzyw i owoców, a także zadbać o zawartość witaminy A i kwasów omega-3 i omega-6 w diecie.

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.