Jak wybrać puder sypki – na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać puder sypki? – to pytanie często zadają sobie kobiety chcące nabyć ten kosmetyk odznaczający się wieloma cennymi właściwościami, jeśli chodzi o makijaż twarzy. A ponieważ oferta na rynku jest bardzo szeroka, to dobrze przy zakupie zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

  1. Puder sypki – dlaczego on?
  2. Rodzaje pudru sypkiego, czyli kiedy jakiego używać.

Wśród wielu kosmetyków używanych do makijażu puder sypki ma podstawowe znaczenie, jeśli chodzi o udany, czyli między innymi trwały, make-up. Na rynku do wyboru są pudry w kamieniu i pudry sypkie. Ostatni szczególnie jest ceniony przez panie, które stosują puder w celu bakingu, czyli rozświetleniu tych partii twarzy, na których szczególnie im zależy. Taki zabieg pozwala na podkreślenie wykonanego wcześniej konturowania. Jednak aby ten zabieg, jak i inne zrobione za pomocą pudru sypkiego, był udany, należy wybrać odpowiedni puder sypki. Czym się więc kierować przy kupnie tego kosmetyku?

Puder sypki – dlaczego on?

Puder sypki nakładany odpowiednio dobranym pędzelkiem należy właściwie do klasyki kosmetyków wykorzystywanych do makijażu twarzy. Bez niego trudno o trwały i efektowny make-up. Służy on do zmatowienia skóry, wspomnianego wcześniej bakingu, a także do utrwalenia makijażu. Co ważne, sposób aplikacji okrągłym pędzlem przeciwdziała pozostawieniu smug – jedyne, o czym powinno się pamiętać, to o usunięciu (także pędzelkiem) nadmiaru pudru. Poza znakomitymi efektami, puder sypki jest rozwiązaniem praktycznym – w przeciwieństwie do tego w kamieniu, nie potłucze się, gdy na przykład nam upadnie. Trzeba jednak mieć na uwadze to, żeby stosować go (ze względu na łatwo rozpraszającą się konsystencję), zanim założymy ubranie. Rozwiązaniem jest też tutaj użycie ręcznika w celu okrycia garderoby.

Rodzaje pudru sypkiego, czyli kiedy jakiego używać

Odpowiadając sobie na pytanie: jak wybrać puder sypki?, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami. Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, na jakim stopniu naturalności make-upu nam zależy. I tak, mamy wśród pudrów sypkich do wyboru:

  • puder transparentny – daje lekkie zmatowienie, jest przezroczysty, odpowiedni dla każdego koloru cery, więc odchodzi nam problem z tym, że taki puder będzie wyglądał nienaturalnie; jest on odpowiedni dla tych zaczynających swoją przygodę z pudrem sypkim.
  • półtransparentne – czyli takie, które są połączeniem transparentnych i koloryzujących,
  • koloryzujące – muszą być odpowiednio dobrane do danego koloru cery,
  • puder rozświetlający – ma on za zadanie podkreślenie niektórych partii twarzy, dlatego nakładamy go tylko na wybrane miejsca.

Rozpatrując kwestię, jak wybrać puder sypki? https://www.wizazsklep.pl/183-pudry-sypkie, możemy wziąć też pod uwagę puder ryżowy (jeśli zależy nam na perfekcyjnym zmatowieniu) albo puder bananowy (doskonale maskuje wszelkie niedoskonałości). Warto również rozejrzeć się w ofercie naszej ulubionej marki, do której mamy zaufanie.

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.