Jak zapobiegać przebarwieniom zębów

Wszyscy marzymy o śnieżnobiałym uśmiechu! Dodaje on pewności siebie i pomaga nam zrobić pozytywne wrażenie w każdej sytuacji! Czujemy się z nim po prostu piękniejsi i szczęśliwsi. Jednak wiele czynników zewnętrznych wpływa negatywnie na biel naszych zębów. Co możemy zrobić, by zminimalizować ich wpływ? Po jakie sposoby sięgnąć, by nasze zęby były takie, jakich pragniemy?

 

Słomka do picia: Przyjaciel czy wróg naszych zębów?

W każdej sytuacji, gdy pijesz coś innego niż czystą wodę, napój może uszkodzić szkliwo twoich zębów. Soki, drinki, słodkie napoje gazowane, mrożona herbata, a nawet woda z cytryną nie wpływają dobrze na biel twojego uśmiechu. Jeszcze niedawno dentyści postulowali, by w takiej sytuacji sięgnąć po ekologiczną słomkę do picia.

 

Miało to wyraźnie zmniejszać niepożądany wpływ tych napojów na zęby. Ostatnio jednak słomka podzieliła środowisko medyczne. Wielu lekarzy podważa zasadność tego nawyku, a nawet twierdzi, że picie przez słomkę może bardziej szkodzić naszym zębom, sprzyjając rozwojowi próchnicy. Wszystko przez to, że pijąc w ten sposób duża dawka płynu oddziałuje na pojedyncze zęby.

 

Niektórzy przeciwnicy picia przez słomkę zwraca uwagę, że długotrwałe stosowanie tego gadżetu może powodować szybsze powstawanie zmarszczek wokół ust. Właśnie przez te kontrowersje o wiele lepszym sposobem na zachowanie bieli naszego uśmiechu jest zmiana naszych złych nawyków (o ile takie mamy)!

 

Złe nawyki żywieniowe: Jak sobie z nimi poradzić?

Kawa, czerwone wino i papierosy to najwięksi wrogowie bieli szkliwa naszych zębów. Kawa powoduje szarzenie zębów, nadmiar wina może je zabarwić dosłownie na różowo, a palacze, wśród wielu szkodliwych skutków tego nałogu, borykają się z żółknięciem uśmiechu! Jeżeli chcesz zachować biel swoich zębów zrezygnuj, a przynajmniej ogranicz spożycie tych używek. Z pewnością wpłynie to bardzo pozytywnie na twoje ogólne samopoczucie i zdrowie całego organizmu.

Nie bój się wybielania!

Najszybszą, najbardziej niezawodną i najbezpieczniejszą metodą dbania o piękny uśmiech jest wizyta w gabinecie dentystycznym. Stomatologia estetyczna w Łodzi jest wysoce rozwinięta, a oferta gabinetów z nią związana jest dziś bardzo szeroka. W jej wachlarzu zawierają się skomplikowane i zaawansowane zabiegi laboratoryjne, a także szybkie i proste rozwiązania dostępne od ręki dla każdego pacjenta tuż za progiem gabinetu dentysty. Pozwala to każdemu, praktycznie od razu cieszyć się pięknym i białym uśmiechem na co dzień.

 

Możemy wybierać z całej gamy zabiegów estetycznych: od wybielania zębów, poprzez piaskowanie, skalking, aż po różnego rodzaju licówki. W dzisiejszych czasach te zabiegi są bardzo bezpieczne i w najmniejszym stopniu nie osłabiają naszego szkliwa.

 

Te metody, choć dają natychmiastowe i efektowne rezultaty, nie zastąpią oczywiście codziennej higieny jamy ustnej.  Szczotkowane zębów to podstawowy sposób na zachowanie zębów w świetnej kondycji. Nie zapominajmy także o płukaniu ust specjalnymi płynami przeznaczonymi do tego celu. Mają one często działanie wybielające i pozwalają utrzymać przebarwienia z dala od naszych zębów.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.