Jakie walory funkcjonalne musi posiadać idealny plecak dla dziewczynki?

Wraz z nadejściem roku szkolnego, wielu rodziców zastanawia się, czy lepszym wyborem będzie tornister czy plecak dla dziewczynki. Czasy, w których mieliśmy do wyboru dwa lub trzy modele, już dawno odeszły w niepamięć. Współczesny rynek artykułów szkolnych obfituje w wiele różnorodnych akcesoriów, wśród których wybór jednego nastręcza opiekunom nie lada problemu. Przy zakupie konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu różnych aspektów, m.in. jakości wykonania, walorów użytkowych, zdrowotnych, jak i upodobań naszej małej księżniczki. Jakie zatem plecaki dla dziewczynek wybrać i przy okazji nie zwariować?

Parametry decydujące o funkcjonalności użytkowania

Pierwszym i zarazem najistotniejszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, oprócz oczywiście wagi przedmiotu, są plecy i szelki nośne. Plecy zawsze muszą pozostawać sztywne, zaś szelki muszą być na tyle szerokie i miękkie, aby ich zakładanie nie stanowiło najmniejszego problemu. Te zasady odnoszą się zarówno do plecaków dla uczniów klas początkowych, jak i późniejszych. Usztywnienie stelażem aluminiowym i wypraska z pianki decyduje o wysokiej jakości wykonania oraz przyjemności noszenia. Nie wspominając już o tym, że tego typu plecaki dla dziewczynek są zdrowe. Sztywne plecy pozwalają bowiem rozłożyć nawet stosunkowo duży ciężar na całą powierzchnię kręgosłupa, chroniąc przed jego deformacją.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas kupna szkolnej torby jest oczywiście jej waga. Według aktualnie obowiązujących norm europejskich, maksymalny ciężar dla klas I-III wynosi 1200 g, zaś starszych – 1400 g.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa naszego smyka, konieczna jest obecność odblasków. Dotyczy to szczególnie plecaków dla dziewczynek samotnie wracających ze szkoły. Ten mały, ale jakże ważny gadżet zwiększa widoczność dziecka na drodze, chroniąc przed potrąceniem.

Wśród parametrów użytkowych, bezpośrednio wpływających na komfort i satysfakcję użytkowania należy wymienić dopasowanie plecaka do wzrostu dziecka. Nie może być ani za mały, ani za duży. Mylne jest przekonanie wielu rodziców, że ich pociecha dorośnie do niego. Plecaki dla dziewczynek w momencie zakupu muszą być idealnie dopasowane. Optymalnie byłoby zatem, aby córka uprzednio go zmierzyła. Jeśli decydujemy się na internetową sprzedaż wysyłkową, wcześniej możemy dokładnie zmierzyć dziecko i kierować się wymiarami podanymi na stronie przez sprzedawcę.

Atesty i przegrody

Każdy rodzic chce, aby jego latorośl dysponowała jedynie najlepszymi jakościowo towarami. Nie zawsze sugerowanie się ceną jest właściwym wyborem. O wiele lepiej sprawdzić, czy wybrana torba posiada specjalne atesty i certyfikaty. Ich obecność powinna utwierdzić nas w przekonaniu, że wybrany model plecaka dla dziewczynki jest godny zainteresowania.

Na satysfakcję z użytkowania niebagatelny wpływ mają również dodatkowe przegrody, komory, liczne kieszonki i wytrzymałe dno. Optymalnie, jeśli znajdowałoby się oddzielne miejsce na bidon, identyfikator czy wygodny uchwyt do noszenia. Wszystkie bowiem te elementy czynią go bardziej praktycznym w codziennym użytkowaniu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.