Jakie warunki musisz spełnić, by dostać pracę jako instruktor siłowni?

Instruktor siłowni powinien być przyjacielem klienta, który potrafi nakierować go na dobrze dobrane ćwiczenia na odpowiednich sprzętach, dostosować ćwiczenia do jego potrzeb, a także zbilansować jego dietę.

Warunki, jakie powinna spełniać osoba będąca dobrym instruktorem to przede wszystkim odpowiednie przeszkolenie potwierdzone certyfikatami, posiadana w  szerokim zakresie wiedza z anatomii i fizjologii człowieka, a także psychologii, umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów, dbałość o stale wysoki poziom motywacji do ćwiczeń każdego z podopiecznych, ale nie tylko.  To także wysoka kultura osobista i pozytywne nastawienie do życia i ludzi, a także umiejętność pracy w zespole.

Instruktor powinien być wewnętrznie przekonany do swojej pracy i być miłośnikiem aktywnego trybu życia oraz promować go wśród innych, angażować się w prowadzenie każdych zajęć całym sobą. Instruktor siłowni jest zawsze przygotowany merytorycznie i psychicznie. Przekazuje podopiecznym wiedzę dotyczącą zdrowego, aktywnego stylu życia oraz dokładnie tłumaczy cel proponowanych ćwiczeń na danych sprzętach. W sposób kulturalny koryguje zauważone błędy popełniane przez uczestników zajęć na siłowni.

Podsumowując, najważniejszymi zadaniami instruktora siłowni są:

  • wsparcie i pomoc ćwiczącym klientom,
  • dbanie o poprawną jakość wykonywania treningu,
  • opieka nad sprzętem i akcesoriami, które są wykorzystywane podczas zajęć,
  • doradztwo i kontakt z klientem,
  • dbanie o dobrą atmosferę zajęć i motywowanie do osiągania celów,
  • inicjowanie i wspieranie dodatkowych aktywności sportowych.

Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i aktywność fizyczną, i masz ku temu predyspozycje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać  instruktorem siłowni i spełniać się w tym zawodzie.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”instruktor

Dojazd:

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.