Jedz, czytaj i biegaj!

Osoby, którym zależy na poprawianiu swojej wydajności i podnoszeniu jakości pracy, często szukają różnych ścieżek, które pomogą im odnotować wzrosty w wielu aspektach życia. Sposobów jest mnóstwo, a u każdego skuteczne może być inne rozwiązanie. Dziś przedstawimy trzy bardzo uniwersalne sposoby, które naprawdę warto przetestować. Ale oprócz naszych sugestii – możecie liczyć też na dobre rady samego Willa Smitha!

Pierwszym z wymienionych filarów jest zdrowa żywność – temat niesamowicie obszerny, piekielnie istotny, a zarazem bardzo często bagatelizowany. Choć śmiało możemy powiedzieć o tym, że trend zdrowego odżywiania sukcesywnie rozwija się do tego stopnia popularności, jaki już lata temu osiągnęły fast foody. Jedzenie ma istotny wpływ na to, jak pracujemy – a odpowiednie śniadanie może decydować o tym czy zanotujemy produktywność na satysfakcjonującym pułapie.

O dwóch pozostałych rozwiązaniach opowiemy idąc za słowami Willa Smitha.

Will Smith o czytaniu i bieganiu

W jednej ze swoich wypowiedzi Will przedstawia bieganie i czytanie jako klucz do życia. Co daje Ci bieganie? Przede wszystkim pozwala Ci nauczyć się pokonywać wewnętrzne bariery. Schemat opiera się na tym, że biegnąc – walczysz z głosem w głowie, który mówi Ci, że nie możesz już stawiać kolejnych kroków. Bieganie może pomóc Ci nauczyć się iść naprzód, kiedy głos w Twojej głowie przekonuje Cię do tego, żeby się poddać. Kiedy rozgryziesz to, co zrobić, aby nie poddać się w bieganiu – możesz przenosić ten schemat na inne działania i po prostu iść naprzód, kiedy wszystko wokół każe Ci się zatrzymać.

A o co chodzi w czytaniu? Dlaczego jest tak istotne? Zdaniem Willa skuteczność czytania opiera się na tym, że wśród wszystkich osób, które żyją – a przede wszystkim – kiedyś żyły – rozwiązano już wszystkie problemy. “Nie istnieje żaden nowy problem, który mógłbyś mieć. Z rodzicami, ze szkołą, z chłopakiem, z czymkolwiek- nie ma problemu, który mógłbyś mieć, a którego ktoś wcześniej już nie rozwiązał i napisał o tym książkę.” Wykorzystywanie uniwersalnych rozwiązań i przekładanie schematów pomiędzy poszczególnymi dziedzinami życia to kolejne niesamowicie proste i skuteczne działanie.

Zarówno zdrowe odżywianie, bieganie jak i czytanie to rozwiązania, które w większości przypadków można podjąć albo bezkosztowo – albo niewielkimi nakładami. Tymczasem statystyki jasno prezentują niewielki odsetek osób, które decydują się na te aktywności. Jedz, czytaj, biegaj i zdobądź pierwsze miejsce w swojej rywalizacji.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.