Kosmetyki dla dzieci – czym się kierować przy pielęgnacji dzieci?

Pielęgnacja ciała dziecka jest niezwykle ważna. To nie tylko kwestia higieniczna, o którą należy dbać, ale także zdrowotna, ponieważ skóra to największy organ w ludzkim ciele. Jest odpowiedzialna nie tylko za odczuwanie bodźców zewnętrznych, ale także pełni swoistą barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, zanieczyszczeniami i chorobotwórczymi drobnoustrojami. Kolejnym bardzo ważnym elementem z punktu widzenia zdrowia jest mikrobiom skóry, który kształtuje się w pierwszych latach życia. Równowaga zachowana w obrębie naturalnej mikroflory skóry przyczynia się do utrzymania jej w zdrowiu, a także do uniknięcia poważnych reakcji alergicznych czy zmiana atopowych i problemów skórnych w późniejszych latach życia. O te wszystkie elementy należy dbać podczas pielęgnacji i higieny skóry dziecka.

 

Najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry dziecka

 

  • Niewłaściwy dobór kosmetyków – czyli kosmetyki zbyt agresywne wobec delikatnej skóry dziecka. Nie powinno używać się kosmetyków przeznaczonych do skóry dorosłej! Także nie wszystkie „dziecięce” produkty są właściwe. Należy unikać kosmetyków, które w swoim składzie zawierają konserwanty, parabeny, mineralne oleje, parafinę, barwniki oraz substancje zapachowe, czyli aromaty (które mogą działać drażniąco i powodować alergię)
  • Woda podczas kąpieli powinna mieć ok. 33 stopni Celsjusza, nie należy kąpać dziecka częściej niż raz dziennie, a kąpiel nie powinna być zbyt długa, ponieważ długie moczenie ciała może doprowadzić do utraty lipidów wchodzących w skład skóry, które zapobiegają przed jej wysuszeniem
  • Kosmetyki po kąpieli–koniec kąpieli powinien wiązać się nie tylko z dokładnym osuszeniem ciała, ale także użyciem delikatnego preparatu nawilżającego ciało.

 

Jakie kosmetyki wybrać?

 

Kosmetyki dla dzieci zajmują w sklepach wiele półek. To czyni wybór o wiele trudniejszym, ale jednocześnie daje możliwość porównania składu kosmetyków – a to on powinien być jedynym czynnikiem wpływającym na wybór rodzica. Nie cena, nie firma, nie opakowanie, a właśnie skład. To substancje w nim zawarte będą miały kontakt z wrażliwą skórą dziecka. Warto zwrócić uwagę na produkty pochodzenia organicznego i ekologicznego z certyfikowanych składników. W ten sposób możemy zmniejszyć ryzyko powstania alergii. W pierwszych miesiącach życia dziecka można stosować do kąpieli jeden produkt do mycia całego życia – hipoalergiczny i delikatny – tak, aby skóra dziecka powoli przyzwyczajała się do kontaktu z substancjami zawartymi w kosmetykach. W ten sposób wprowadzanie kolejnych elementów pielęgnacyjnych będzie łatwiejsze.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.