Kosmetyki dla noworodka, które wspomogą jego pielęgnację

Maluszek nie potrzebuje mnóstwa kosmetyków do pielęgnacji. Jest to wręcz niewskazane, bo wrażliwa i cienka skóra, która jeszcze nie wytwarza prawidłowo naturalnej warstwy tłuszczu, może zostać podrażniona przez źle dobrane kosmetyki. Na które jednak warto postawić?

W pierwszych tygodniach życia maluszka potrzebna staje się oliwka dla dzieci. Pozwala natłuścić wrażliwą skórę, która może być nie tylko przesuszona, ale i wykazująca tendencje do łuszczenia się. Oliwka sprzyja również masażowi maluszka, co z kolei wiąże się z budowaniem więzi podczas pielęgnacji.

Kolejne kosmetyki dla noworodka, na które warto postawić to chusteczki nawilżające. Najlepiej pozbawione zbędnych substancji zapachowych, by uniknąć ewentualnego podrażnienia skóry maluszka. Chusteczki przydają się podczas zmiany pieluszki, ale i są bardzo wygodne na etapie podróży, gdy trudno o dostęp do łazienki. W pogotowiu rodzice powinni mieć krem na odparzenia, ponieważ szczególnie w upalne dni, nietrudno o odparzenie czy nieprzyjemne zaczerwienienie skóry.

Kosmetyki dla noworodka przydatne podczas kąpieli to delikatny szampon lub płyn do mycia ciała. Ten ostatni, jeśli będzie zawierał w swoim składzie oliwkę, wyeliminuje konieczność dodatkowego nawilżania maluszka tuż po kąpieli. Z szamponu można korzystać, ale nie jest to obowiązkowy element wyposażenia dziecięcej kosmetyczki. Wszystko zależy od tego, czy dziecko ma dużo włosków na głowie, ale i od ewentualnego występowania ciemieniuchy.

Warto pamiętać, by wybierać kosmetyki dla noworodka o możliwie naturalnym składzie. Najczęściej pośród półek sklepowych można znaleźć specjalne linie produktów przeznaczonych do pielęgnacji maluszków. Jeśli zaś niemowlak ma bardzo wrażliwą skórę, a wraz z upływem czasu okazuje się, że zmaga się z atopowym zapaleniem skóry, do pielęgnacji będzie wymagał tylko i wyłącznie zastosowania kosmetyków przeznaczonych do skóry atopowej.

Z tak wyposażoną kosmetyczką dbałość o skórę maluszka będzie i łatwa, i przyjemna dla najmłodszego członka rodziny.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.