Krem nawilżający do cery trądzikowej – zadbaj o swoją skórę

Jeśli borykasz się z cerą trądzikową, musisz stosować odpowiednie kosmetyki poprawiające wygląd skóry. Nieraz trudno rozpoznać czy ma się problemy z trądzikiem, ponieważ krostki, wypryski i rozszerzone pory często mylone są z cerą tłustą.

Jak więc mieć pewność, że to właśnie trądzik? Cera trądzikowa charakteryzuje się nieprawidłowym złuszczaniem naskórka, dlatego ujścia gruczołów łojowych często są zamknięte. Wskutek tego powstają nieestetyczne wypryski, utrzymujące się co najmniej 3. miesiące. Mają postać czerwonych krostek, wypełnionych często ropną wydzieliną lub występują po kilka w jednym skupisku blisko siebie. Pojawiają się nie tylko na twarzy, ale często można je spotkać na dekolcie, szyi i plecach. Co ważne, trądzik występuje nie tylko w wieku dojrzewania, ale też u osób, które przekroczyły 40. rok życia.

Skąd się bierze trądzik? Głównie jest genetyczny, ale też wynika ze zmian hormonalnych, często występujących np. podczas miesiączki. Przyczyną wyprysków ropnych może być także pośpiech i życie w ciągłym stresie. Winna jest także nieodpowiednia dieta, bogata w cukier, tłuszcze zwierzęce oraz kawę, natomiast uboga w warzywa i owoce.

Jeśli zadbasz odpowiednio o cerę trądzikową, wtedy zmiany skórne nie będą wyglądały tak mocno nieestetycznie. Skóra stanie się dobrze odżywiona i nawilżona, a jej wygląd znacznie zdrowszy. Bardzo ważna jest odpowiednia linia kosmetyków pielęgnacyjnych. Wśród nich ważne miejsce zajmuje krem nawilżający do cery trądzikowej, który kompleksowo dba o skórę i walczy z problemem. Niektórzy są w dużym błędzie, uważając, że skóra tłusta nie potrzebuje nawilżenia.

W kremach nawilżających do cery trądzikowej znajdują się min takie składniki jak, nadtlenek benzoilu, retinoidy, kwas glikolowy lub salicylowy (złuszczają naskórek). Takie kosmetyki bogate są również w składniki pochodzenia roślinnego – aloes czy olej z drzewa herbacianego. Krem nawilżający do cery trądzikowej ma w składzie lukrecję, która działa ściągająco na skórę, dzięki czemu jest dobrze osuszona. Nie może też braknąć witamin (np. z grupy B oraz E), mikroelementów i minerałów. Dzięki obecności siarczanu cynku zaskórniki zostają dobrze oczyszczone z martwego naskórka.

Generalnie krem nawilżający do cery trądzikowej musi delikatnie nawilżać, ale nie może być tłusty. Powinien zawierać substancje antybakteryjne, oczyszczające, aby cera była kompleksowo oczyszczona i dobrze nawilżona. Bez podrażnień i zatykania porów.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.