Kurs instruktora fitness, czyli jak zostać instruktorem

Zastanawiasz się jakie wymagania musisz spełnić, by zostać instruktorem fitness? Przedstawiamy, jak wygląda i jak długo trwa kurs instruktora fitness oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając dany kurs.

Kurs instruktora fitness – co należy zrobić

Przede wszystkim zacznij od znalezienia odpowiedniej firmy, która oferuje kurs instruktora fitness. Zwróć szczególnie uwagę, czy po ukończeniu szkolenia otrzymasz dokumenty, które będą uprawniały Cię do wykonywania pracy jako instruktor fitness.

Kurs instruktora fitness – dla kogo przeznaczony

Tak naprawdę instruktorem fitness może zostać każdy, kto kocha sport i uwielbia ćwiczyć, poza tym ma dobrą kondycję fizyczną oraz wygimnastykowane ciało. Co jest jeszcze istotne? Otóż umiejętności interpersonalne. W końcu w tej pracy chodzi o to, by w jak najlepszy sposób przekazać swoją wiedzę swoim podopiecznym.

Kurs instruktora fitness – jak wygląda taki kurs

Od szkoły prowadzącej kurs zależy czy trwa on kilka dni, czy miesięcy. Dość często o przyjęciu na kurs instruktora fitness decyduje zaświadczenie o co najmniej półrocznym uczestnictwie w zajęciach oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu.

W trakcie kursu można nauczyć się układać układy choreograficzne, jak dopasować muzykę do ćwiczeń, czy dobierać ćwiczenia do grupy wiekowej, z którą aktualnie pracujemy.

Warto pamiętać, że w pracy trenera fitness ważne jest nieustanne dokształcanie się. Pomocne okazać się również może zdobycie specjalizacji, np. po ukończeniu specjalnych szkoleń.

Kurs instruktora fitness – gdzie można go zrobić

Co do zasady każda Akademia Wychowania Fizycznego organizuje kursy instruktora fitness. Poza tym także Akademia Mistrzostwa Sportowego czy Wydział Edukacji Sportowej. Dlatego warto szukać wśród wyższych uczelni, które mamy w naszym rejonie zamieszkania lub wcześniej wspomnianych klubów i firm.

Popularne tagi: kurs trenera personalnego , kurs instruktora pływania , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd:

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.