Laser frakcyjny – sposób na usunięcie blizn i odmłodzenie twarzy

Laser frakcyjny to jedna z nowoczesnych i nieinwazyjnych metod odmłodzenia skóry. Narzędzie to pozwala nam walczyć ze zmarszczkami, bliznami, a także rozstępami. Ze względu na to, że jest to zabieg, podczas którego mogą pojawić się dolegliwości bólowe, wiele osób ma wątpliwości. Czy zatem jest bezpieczny? Czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Czy będzie on skuteczny w każdym przypadku?

Przebieg zabiegu

Przed zdecydowaniem się na zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego warto zasięgnąć opinii lekarza. Powinien on przeprowadzić wywiad oraz przekazać nam zalecenia dotyczące postępowania zarówno przed, jak i po zabiegu. Lekarz ustala również częstotliwość oraz ilość zabiegów, dostosowaną do naszych indywidualnych predyspozycji oraz skali problemu. Sam przebieg zabiegu uzależniony jest głównie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli naszym celem jest odmłodzenie skóry, laser może mieć mniejszą moc oraz czas trwania impulsu. W takim przypadku sam zabieg trwa o wiele krócej, jest mniej inwazyjny oraz skraca się czas gojenia naszej skóry. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli decydujemy się na zabieg laserem frakcyjnym w celu usunięcia blizn. Wtedy musimy liczyć się z większą częstotliwością zabiegów, silniejszym stanem zapalnym skóry oraz dłuższym czasem trwania jednej sesji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wizyta u lekarza przed samym zabiegiem jest bardzo ważna. Możemy wtedy dowiedzieć się, czy nie posiadamy żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Jednymi z najczęstszych są:

– ciąża oraz karmienie piersią,

– choroba nowotworowa skóry,

– cukrzyca,

– bielactwo,

– łuszczyca,

– świeża opalenizna,

– padaczka,

– atopowe zapalenie skóry,

– aktywne infekcje lub stany zapalne skóry,

– spożywanie alkoholu na mniej niż 24h przed zabiegiem.

Wbrew pozorom laser frakcyjny jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż po zabiegu mogą, ale nie muszą wystąpić skutki uboczne. Zazwyczaj są one niewielkie i przybierają postać zaczerwienienia lub obrzęknięcia strefy poddanej zabiegowi. W większości przypadków skóra powraca do swojego naturalnego wyglądu już po 7 dniach.

Ważną kwestią jest również wybór kliniki, w której poddamy się zabiegowi. W tym przypadku doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg jest kluczowe. Jeśli szukasz zaufanej kliniki, która oferuje tego typu usługi, zapraszamy do odwiedzenia strony – laser frakcyjny Lublin. Zabiegi przeprowadza certyfikowany lekarz medycyny estetycznej Maciej Siembida – Pure Aesthetic – medycyna estetyczna Lublin.

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.