Lecznicza moc kosmetyków organicznych

Atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, łupież, grzybica – można powiedzieć, że są to choroby skórne XXI wieku i wciąż obserwujemy w społeczeństwie, wzrost zachorowań na te przypadłości. Przyczyny występowania tych schorzeń bywają bardzo różne, począwszy od zakażeń wirusowych lub grzybiczych, reakcji alergicznych, po zmiany hormonalne i obciążenie genetyczne. Natomiast, najczęstsze ich objawy to krostki, zaczerwienienia, rany, łuszcząca się skóra, swędzenie, pieczenie, ból. Co możemy zrobić, żeby ukoić podrażnioną skórę lub złagodzić przykre i dokuczliwe skutki choroby? Zwykle, kiedy spotyka nas taki problem, w pierwszej kolejności udajemy się na konsultację do lekarza dermatologa, który specjalizuje się w leczeniu chorób skórnych, i z pewnością jest to bardzo dobre posunięcie, jednak istnieją jeszcze inne metody. Naturalne kosmetyki organiczne, których skład oparty jest o certyfikowane, bezpieczne produkty roślinne, naturalne oleje, surowce mineralne, witaminy i olejki eteryczne, to doskonały i niezwykle skuteczny sposób na zwalczanie stanów zapalnych i utrzymanie skóry w odpowiedniej kondycji.

Jakie składniki kosmetyków organicznych, pomagają w walce z chorobą

  • Atopowe zapalenie skóry – z pewnością istotną rolę w leczeniu egzemy, odgrywa odpowiednie natłuszczanie skóry, dlatego w przypadku tej choroby świetnie sprawdzą się kosmetyki zawierające masło shea, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, siemię lniane lub olej z czarnuszki.
  • Łuszczyca – podobnie jak w przypadku egzemy, kluczowe w leczeniu łuszczycy jest natłuszczanie zmian skórnych. Doskonałe zastosowanie znajdą w tym przypadku preparaty zawierające oleje z awokado, arniki bądź oliwę z oliwek, natomiast kosmetyki zawierające wyciągi z aloesu, rumianku, skrzypu polnego, akacji lub liści brzozy, pomogą złagodzić swędzenie.
  • Trądzik – naturalne metody leczenia trądziku opierają się na artykułach kosmetycznych zawierających drożdże, aloes, fiołek trójbarwny, bratek, nagietek, czarny bez, łopian, skrzyp polny lub lawendę.
  • Łupież – aby skutecznie pozbyć się łupieżu, należy postawić na organiczne szampony zawierające wyciągi z takich roślin jak pokrzywa, aloes i skrzyp polny. Dodatkowo bardzo skuteczne będą także kompresy z olejków, w tym herbacianego, pichtowego, kokosowego lub z oregano.
  • Grzybica – walka z grzybicą jest trudna i czasochłonna, jednak stosując kosmetyki zawierające oleje i wyciągi roślinne, możemy przyspieszyć proces leczenia. Skuteczne w tym przypadku będą oleje: kokosowy, lniany, palmowy, olejki: goździkowy, z oregano, a także wyciąg z pestek winogron lub sok z owoców noni.

Choroby skóry, to problemy nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Ich leczenie często bywa trudne i czasochłonne, jednak najważniejsze jest kompleksowe i indywidualne podejście do terapii. Wywiad lekarski, przeprowadzone badania, kuracja farmaceutyczna, znacznie zwiększają szanse na skuteczne wyleczenie. Jednak nie można zapominać, że w zwalczaniu zmian skórnych niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja i higiena, dlatego warto działać w oparciu o w pełni naturalne i bezpieczne dla zdrowia kosmetyki organiczne. Bogatą gamę produktów organicznych do pielęgnacji całego ciała, można znaleźć w ofercie sklepu Okologisk–Kosmetikk.no – økologisk hudpleie

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.