Makijaż permanentny

Coraz częściej w codziennej pielęgnacji i stosowaniu makijażu stawiamy na wygodę. Stąd popularność tych metod, które ułatwiają nam malowanie, jak makijaż permanentny. Jest to doskonała alternatywa dla makijażu tradycyjnego zwłaszcza dla osób, które nie mogą poświęcić wiele czasu na codzienne malowanie się lub też ich wygląd jest kluczowy w wykonywanym zawodzie. Trwały makijaż można oczywiście poprawić kosmetykami, nadać mu nieco inny wygląd. Jest on jednak dobrym rozwiązaniem nawet w wersji bez ulepszeń, aby móc czuć się komfortowo już od samego rana. Na takie rozwiązanie decydują się kobiety w różnym wieku. Jego walory doceniają również panie, które dzięki pigmentacji mogą nieco skorygować kształt ust czy wyrazistość oka. Makijaż permanentny jest coraz częściej w ofercie salonów kosmetycznych jak gabinetu Agnieszki Adamczyk URODA NA WYNOS, choć jeszcze kilka lat temu nie było łatwo znaleźć osobę, która miała uprawnienia do wykonania tego typu zabiegu.

Wygoda i precyzja

Zwolenniczki makijażu trwałego jako jedną z głównych zalet takiego rozwiązania wskazują wygodę w codziennym makijażu. Odpada problem z rysowaniem precyzyjnej kreski na powiece, można ją co najwyżej zamalować lekko cieniem lub podkreślić do makijażu wieczorowego. Nie ma również mowy o codziennym nadawaniu kształtu brwiom, czego wiele pań nie lubi. Profesjonalnie wykonany makijaż nie tylko podkreśli naturalną urodę, na przykład wyostrzy kształt oka, ale również zniweluje niedoskonałości w postaci przerzedzonych brwi czy rzęs. Ponieważ zabieg ten jest trwały na kilka lat, bezpieczeństwo jego wykonania to kluczowa sprawa. Dlatego warto szukać miejsca poleconego nam przez kogoś. Makijaż permanentny wymaga wprawnej ręki, doświadczenia oraz poczucia estetyki. Musi być wykonany w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, aby nie uzyskać efektu przerysowania. Dlatego tak ważne jest precyzyjne dopasowanie odcienia, barwy oraz intensywności koloru podczas jego wykonywania. Ponieważ zabieg wymaga miejscowego nakłuwania, jest wykonywany przy użyciu preparatów znieczulających oraz niwelujących opuchliznę.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.