Masz dość zmarszczek? Ta metoda jest dla Ciebie – laser frakcyjny

Wykorzystanie lasera w medycynie estetycznej staje się coraz popularniejsze, przede wszystkim  dzięki skuteczności i możliwości uzyskania zaskakujących efektów. Metoda frakcyjna to sposób rozprawienia się z pierwszymi oznakami starzenia się. W wyniku użycia lasera frakcyjnego zmarszczki, zarówno mimiczne, jak i te pojawiające się z upływem czasu mogą być zminimalizowane.

Nowoczesna metoda sposobem na zmarszczki i nie tylko

Zabieg wykorzystujący impulsy świetlne lasera stosowany jest nie tylko w celu usunięcia zmarszczek, ale również w przypadku przebarwień i blizn. Innowacyjne działanie tej metody polega na tworzeniu mikroskopijnych uszkodzeń zmuszających organizm do rozpoczęcia procesów odbudowy i regeneracji. Jak to się dzieje? Laser frakcyjny wysyła energię w tkanki podskórne, w wyniku czego woda w nich jest podgrzewana. Powstałe ciepło sprawia, że skóra przerywa się, przez co zmuszana jest do szybkiej reakcji w postaci rozpoczęcia gojenia się i regeneracji.

Kto może skorzystać z zabiegu, a kiedy nie jest on wskazany?

Z zabiegów laserem frakcyjnym korzystać mogą osoby, które chcą usunąć zmarszczki, wszystkie rodzaje blizn, w tym pooparzeniowe, pooperacyjne oraz potrądzikowe. Laser skutecznie zwalcza również rozstępy i przebarwienia skórne.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, nowotwór, padaczka, rozrusznik serca, cukrzyca, bielactwo i łuszczyca w miejscu, w którym miałby być przeprowadzany zabieg.

Na tydzień przed laseroterapią nie powinno się korzystać z solarium, opalać na słońcu lub stosować samoopalaczy, a na dwa tygodnie przed zabiegiem nie zaleca się stosowania witaminy A. Dzień wcześniej warto powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Podobnie, jak w przypadku wielu metod z zakresy medycyny estetycznej, po pierwszym zabiegu widoczne są dopiero pierwsze efekty, a całkowita zmiana pojawia się po kilku sesjach. Jednak już po wyjściu z gabinetu zauważyć można zmiany, które mogą wywołać niepokój – są to zaczerwienienie, przebarwienia skóry oraz opuchlizna. Nie ma jednak powodów do obaw, gdyż to naturalna reakcja organizmu na uszkodzenia, która już po kilku godzinach ustępuje. W przypadku pojawienia się silnego dyskomfortu lub bólu warto skonsultować się z lekarzem.
Metoda z wykorzystaniem lasera frakcyjnego jest niezwykle bezpieczna i, co najważniejsze, bezbolesna. Tworzenie mikrouszkodzeń jest praktycznie nieodczuwalne.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.