Najmodniejsze diety 2017

Okazuje się, że najczęściej stosowane są diety, które mają nas szybko i skutecznie odchudzić. Co ciekawe, w tym temacie również panuje sezonowa moda. Wszyscy, którzy pragną zrzucić zbędny tłuszczyk, podążają śladem celebrytów i gwiazd światowej estrady, by choć przybliżyć się do obecnego kanonu piękna. Przedstawiamy najmodniejsze, nie zawsze jednak skuteczne diety odchudzające, które w tym roku bezsprzecznie wiodą prym wśród Polek marzących o idealnej sylwetce.

 

Witarianizm

 

To dieta, która polega na spożywaniu produktów jedynie w ich naturalnej wersji. Na talerzach lądują więc owoce i warzywa surowe, niepoddawane procesom gotowania, pieczenia czy duszenia.  Osoby, które stosują tę dietę, uznają, że jakakolwiek obróbka szkodzi produktom, bo tracą one cenne wartości odżywcze. Jest w tym sporo prawdy, ale czy należy popadać aż w taką skrajność?

 

Paleo

 

Sami dietetycy alarmują, że dieta Paleo nie jest dobrym pomysłem. Przed jej zastosowaniem lepiej znajdźmy specjalistę, na przykład wpisując hasło typu „dobry dietetyk warszawa”. Dowiemy się wtedy, że nie jest ona zbyt dobra dla naszego organizmu.

Dieta Paleo zakłada jedzenie tylko takich produktów, do których dostęp mieli nasi przodkowie. Oczywiście nacisk kładzie się tutaj na naturę i nie ma w tym nic złego. Niejedzenie produktów przetworzonych ma przecież same superlatywy. Okazuje się jednak, że dzisiaj człowiek ma zupełnie inne zapotrzebowanie na wartości odżywcze, bo i inny jest jego tryb życia. Poza tym nie wiadomo do końca, czy dieta sprzed lat była rzeczywiście taka zdrowa.

 

Dieta pudełkowa

 

Dieta pudełkowa stosowana jest już powszechnie. Od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że specjalnie dla nas układany jest jadłospis. I to nie wszystko, bo największym walorem tej diety jest dostarczanie każdego posiłku pod drzwi naszego domu czy siedziby firmy. Nie tracimy czasu na gotowanie ani na zakupy. Mamy pewność, że w każdym pudełku znajduje się idealnie zbilansowany posiłek. Co ciekawe, dieta tego rodzaju może być ustalana według różnych priorytetów. Dzięki niej można zgubić zbędne kilogramy, ale również przytyć czy oczyścić organizm. Wszystko zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

 

Co trzeba wiedzieć?

 

Wiele osób popełnia podstawowy błąd. Kieruje się modą, a nie rzeczywistymi potrzebami. Musimy pamiętać, że nie każda dieta działa tak samo na indywidualny organizm. Pod uwagę należy wziąć przecież preferencje żywieniowe, styl życia, stan zdrowia, wagę, wzrost. Inna dieta będzie zaproponowana kobiecie, inna mężczyźnie. Aby jadłospis był skuteczny, ale przede wszystkim zdrowy, warto zgłosić się po pomoc do profesjonalnego dietetyka. Dieta powinna stać się jednym z czynników naszego życia, musimy ją stosować regularnie. Tylko w ten sposób można uniknąć niekorzystnego efektu jojo albo nawet problemów zdrowotnych. Nie zawsze możemy wierzyć reklamie czy zapewnieniom gwiazd ze szklanego ekranu. Najważniejsze jest nasze zdrowie, a nie promowane trendy. Weźmy to pod uwagę, zanim zasugerujemy się modą.

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.