Pielęgnacja cery dojrzałej

Cera dojrzała to cera starzejąca się. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji i szczególnej uwagi ze strony jej posiadaczki. Odpowiednio dobrane kosmetyki pozwolą na zachowanie skóry w dobrej kondycji. Wiele kobiet wciąż popełnia proste błędy, których powinny unikać, chcąc spowolnić procesy starzenia się.

Cera dojrzała – charakterystyka

Cera starzeje się najbardziej intensywnie około 50 roku życia, a więc mniej więcej w okresie menopauzalnym. To wtedy traci ona swą dawną elastyczność. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, które pogłębiają się w bardzo szybkim tempie. Skóra dojrzała jest najczęściej bardzo sucha, brakuje jej jędrności, wydaje się być matowa. Staje się również bardzo wrażliwa, na przykład na promienie słoneczne. Wiele kobiet nie może zaakceptować procesów starzenia się ich skóry. Tymczasem należy je po prostu zaakceptować i żyć z nimi w zgodzie. Nie przeszkadza to oczywiście jednoczesnemu wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji, która sprawi, że nasza cera – mimo że starzeje się – to nadal wygląda zdrowo i promiennie.

Jak pielęgnować skórę dojrzałą?

Cera starzejąca się potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. Sama w sobie bowiem jest sucha i matowa. Dlatego też nie żałujmy sobie kremów nawilżających – możemy używać tych specjalnie dedykowanych skórze ze zmarszczkami. Krem na noc powinien być nieco cięższy i bardziej natłuszczający – choć pamiętajmy, aby nie zatykał porów. Na dzień wybierzmy nieco lżejszy krem, który jednak nadal będzie nawilżał naszą skórę. Warto wiedzieć, że większość kremów do twarzy dedykowana jest również pielęgnacji skóry szyi oraz dekoltu. Tych miejsc również czas nie oszczędza, dlatego zadbajmy także o nie. Nie zapominajmy o kremie pod oczy – to właśnie w tych okolicach tworzy się najwięcej zmarszczek, ponieważ to tam skóra jest najbardziej cienka, a tym samym najwrażliwsza. Wybierajmy tylko kremy najlepszej jakości, takie jak na przykład Eucerin Hyaluron Filler, Dermika czy Soraya. Kremy te ujędrnią skórę pod oczami.

Skóra starzejąca się – czego unikać?

Jeśli posiadamy cerę dojrzałą, powinnyśmy przede wszystkim unikać przesuszania naszej skóry. Dlatego też wystrzegajmy się opalania jej bez kremu z filtrem. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne bez odpowiedniego zabezpieczenia, może skończyć się nadmiernym przesuszeniem naszej skóry, a przez to spotęgowaniem widoczności oraz powstawania zmarszczek. Jeśli chcemy cieszyć się promienną i zadbaną skórą, zrezygnujmy z palenia papierosów i odstawmy alkohol – z pewnością te używki nie wpłyną dobrze na kondycję naszego organizmu, w tym także naszej skóry.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.