PIELĘGNACJI TWARZY I CIAŁA ZIMĄ

Zima to niezbyt życzliwy czas dla naszej skóry. Niskie temperatury, silny wiatr czy śnieg wypływają niekorzystnie na jej stan. Jest ona wtedy szczególnie podatna na przesuszenia oraz łuszczenie. Jeśli chcesz, by mimo tych wszystkich zmiennych warunków atmosferycznych pozostała w dobrym stanie, musisz przestrzegać pewnych zasad. Jakich? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

DBAJ O OPTYMALNE NAWILŻENIE TWARZY

To twarz bez wątpienia jest najbardziej narażona na wpływ czynników zewnętrznych i od razu reaguje, gdy coś ma na nią niekorzystne oddziaływanie. Jest wyjątkowo skłonna do podrażnień, jak również przesuszeń. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie swojej twarzy szczególnie zimą. Dopasowana do indywidualnych potrzeb pielęgnacja twarzy ma ogromne znaczenie. Jeśli cera jest często zaczerwieniona, pojawiają się na niej suche skórki, a przez to staje się ona wręcz szorstka i nieprzyjemna w dotyku, warto zaopatrzyć się w silnie nawilżające kremy do twarzy – jeden dedykowany do pielęgnacji dziennej, a drugi – wieczornej. Warto, by preparat stosowany na noc miał mocniejsze działanie, ponieważ właśnie wtedy twarz najlepiej się regeneruje.

NIE ZAPOMINAJ O PIELĘGNACJI CIAŁA

Dbanie o stan skóry twarzy jest niezwykle istotny, jednak nie można zapominać także o ciele, które również narażone jest na przesuszenia w okresie zimowym. Każdego dnia dobrze jest zatem smarować je balsamem lub olejkiem. Dobór kosmetyku zależy od indywidualnych potrzeb każdej osoby. Jednej będzie wystarczał lekki balsam, inne zaś będą potrzebowały tłustego kremu, by pozbyć się uczucia ściągnięcia.

Pielęgnacja ciała zawsze powinna opierać się jednak na takich substancjach, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w skórze, czyli przede wszystkim na glicerynie, kwasach tłuszczowych i kwasie hialuronowym. Oprócz tego, jeśli chcesz złagodzić podrażnienia, wybieraj takie kosmetyki, które w swoim składzie posiadają alantoinę, aloes czy wyciąg z rumianku. By dostarczyć skórze antyoksydantów, pamiętaj z kolei o takich składnikach, jak olej arganowy oraz witamina E.

DELIKATNA PIELĘGNACJA TO PODSTAWA

Im bardziej przesuszona jest Twoja skóra, tym delikatniej powinieneś się z nią obchodzić. Oznacza to, że na czas zimy warto odstawić silne peelingi i unikać mocno oczyszczających preparatów. Warto postawić na łagodne składniki do mycia zarówno twarzy, jak i ciała. Jeśli widzisz, że Twoja twarz potrzebuje oczyszczenia, zamiast peelingu mechanicznego, użyj enzymatycznego. Ciało traktuj równie ostrożnie. Mocne pocieranie nadwrażliwej skóry może ją uszkodzić. Stosuj do mycia takie produkty, które w składzie będą posiadały składniki nawilżające. Jeśli robisz sobie kąpiel, dodawaj do niej olejki natłuszczające, a jeśli Twoje ciało tego potrzebuje, po kąpieli dodatkowo posmaruj je kremem lub balsamem, który je ukoi.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.