Płyn do płukania jamy ustnej – niezastąpiony środek do pielęgnacji zębów

Śnieżnobiałe, zdrowe zęby są ozdobą uśmiechu, ale przede wszystkim, kluczem do zdrowia całego organizmu. Dlatego należy zadbać o ich właściwą pielęgnację i higienę, aby jak najdłużej móc cieszyć się zdrowym uśmiechem. Należy pamiętać zatem o tym, że samo szczotkowanie zębów nie wystarcza, bowiem już po kilku godzinach od ich umycia zaczyna tworzyć się płytka nazębna. Ten przezroczysty lub lekko żółtawy biofilm, gromadzi się na zębach, na linii dziąseł, jak również w szczelinach pomiędzy zębami i jest doskonałym siedliskiem dla chorobotwórczych bakterii. Nie usuwany systematycznie, może szybko zamienić się w twardy osad, z usunięciem którego poradzi sobie już tylko stomatolog. Aby tak się nie stało, po każdorazowym szczotkowaniu zębów, należy dodatkowo sięgnąć po specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej. Najlepiej wybrać jeden z produktów ze znanej i polecanej przez specjalistów serii https://www.listerine.pl/products.

Zalety stosowania płynów do płukania jamy ustnej

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jamy ustnej, jest regularne szczotkowanie zębów. Niestety nawet najlepszej jakości szczoteczki i pasty do zębów nie gwarantują 100% ochrony przed próchnicą i chorobami przyzębia. Szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć do najgłębszych szczelin pomiędzy zębami, ale skutecznie dociera tam płyn do płukania ust. Ma on dobroczynny wpływ na zęby, jak również na całą jamę ustną, a co więcej, rozwiązuje najczęstsze problemy tam się pojawiające, czyli:

– usuwa płytkę nazębną

– zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego

– usuwa przebarwienia

– niweluje nieprzyjemny zapach z ust

– minimalizuje nadwrażliwość zębów

– usuwa problemy z dziąsłami

Płukanie jamy ustnej nie tylko zatem skutecznie chroni zęby przed próchnicą, ale pomaga także odświeżyć oddech, utrzymać dziąsła w doskonałej kondycji, jak również uzyskać bielsze zęby. Aby tak się stało, wystarczy wybrać z szerokiej gamy płynów do płukania jamy ustnej ten, który idealnie wpasowuje się w indywidualne potrzeby.

Rodzaje płynów do płukania ust i ich działanie

Jest wiele rodzajów płynów do płukania jamy ustnej i każdy znajdzie wśród nich odpowiedni dla siebie preparat. Najbardziej uniwersalne są te, które mają za zadanie kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej. Są to preparaty wielozadaniowe o wszechstronnym działaniu. Jednocześnie zapobiegają próchnicy, zapewniają świeży oddech, pomagają zachować biel zębów i dbają o zdrowe dziąsła. Kiedy jednak w jamie ustnej pojawia się bardziej konkretny problem dotyczący chociażby nadmiernej nadwrażliwości zębów, próchnicy czy może nieświeżego oddechu, warto sięgnąć po środek nacelowany na skuteczną walkę z realnym problemem.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.