Pokarm dla maluchów – domowy czy kupny?

Maluchy, których układ pokarmowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, potrzebują stopniowo przyzwyczajać się do różnorodnych pokarmów. Rodzice mają dwie ścieżki do wyboru – karmić domowym jedzeniem, samodzielnie przygotowanym bądź postawić na szybkie i wygodne rozwiązanie, w postaci dań w słoiczkach.

Jak zwykle może pojawiać się wątpliwość, czy dania w słoiczkach w ogóle warto brać pod uwagę. W końcu to kupny produkt, którego skład niekoniecznie do nas przemawia. Z drugiej zaś strony nawał obowiązków i brak czasu sprawiają, że nie zawsze istnieje możliwość domowego gotowania dla malucha. Kompromis dla rodziców i ich maluchów, to zastosowanie diety „mieszanej”, w której gościć będą tak dania przygotowane w domu, jak i te ze słoiczków.

Jedni mówią o maksymalnym bezpieczeństwie podawania dań ze słoiczków, bo przecież zanim trafią do rąk rodziców i na talerz dzieciaczka, przechodzą ścisłe kontrole dotyczące doboru składników, ich preparacji czy produkcji. Inni zaś mówią o zdecydowanie mniejszej wartości dań, które pakowane są do szklanych, szczelnie zamkniętych opakowań, a dodatkowo potraktowanych substancjami konserwującymi, by przetrwały dłuższy czas w lodówce. Nie da się ukryć, że obydwie strony mają swoje racje, ale można pogodzić i jedno, i drugie.

Przed rodzicami pojawia się takie samo wyzwanie, jak podczas kupowania produktów spożywczych dla siebie – zapoznawanie się z informacjami zawartymi na etykiecie produktu. Stawiamy zatem na możliwie naturalne składniki, bez zbędnych dodatków. Dieta malucha może być dzięki daniom w słoiczkach urozmaicona, bo czasami trudno przygotować tak niewielką ilość zupki czy deserku, skoro maluch na początku zje tylko kilka łyżek.

Dania w słoiczkach są także doskonałe podczas wyjazdów, bliższych i dalszych. To wygoda, bo wystarczy podgrzać taki posiłek, a potem wyrzucić puste opakowanie. Gerber, Bobovita, Hipp to tylko część z propozycji, na które można postawić. Rodzice mają spory wybór i niemałe możliwości, by zapewnić prawidłową dietę malucha, ale i poradzić sobie z niekiedy zbyt napiętym grafikiem, który nie daje szansy na długie godziny spędzone w kuchni.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.