Poprawa wyglądu sfatygowanej peruki naturalnej

Ach, peruki wykonane w stu procentach z włosa naturalnego – trudno o produkt piękniejszy i bardziej wdzięczny w pielęgnacji oraz w codziennym użytkowaniu! Niestety jednak, on także narażony jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia, nadmiar kosmetyków, czy zbyt częste farbowanie uszkadzające poszczególne pasma włosowe. Nie można także wykluczyć standardowego zużycia spowodowanego regularnym użytkowaniem – wszystkie one sprawić mogą, że jeszcze do niedawna prezentująca się nad wyraz spektakularnie peruka naturalna z już z daleka wyglądać będzie na sfatygowaną, zmechaconą lub skołtunioną.

 

Okazuje się jednakże, że jeżeli podejmiemy odpowiednie kroki wystarczająco szybko, możliwe będzie zminimalizowanie wpływu nadmienionych aspektów na wygląd naszej peruki oraz uniknięcie zbyt szybkiej wizyty w salonie perukarskim celem regeneracji peruki. Jeżeli pragniemy, by ponownie zachwycał on swoją prezencją i elegancją, nie obawiajmy się wydatku rzędu kilku do kilkunastu złotych na zakup sylikonowego lub syntetycznego popiersia, na którym wieszać będziemy mogli perukę celem jej pielęgnacji. Pozwoli to na jej przymocowanie w jednym miejscu i zabezpieczenie przed przesuwaniem się czy spadaniem, a dodatkowo da nam możliwość dokładniejszego przyjrzenia się jej z każdej możliwej strony, co da nam dokładny pogląd na zakres ewentualnych uszkodzeń. Co niezwykle interesujące, prawdziwe cuda sprawić może odpowiednie szczotkowanie! Jeżeli tylko wykorzystamy w tym celu szczotkę lub grzebień o dość dużym rozstawie ząbków, a ruchy wykonywać będziemy powoli i delikatnie, zauważymy jak skołtunione pukle zaczynają przekształcać się w piękne, proste oraz nieposkręcane pasma! Podkreślamy jednak, że na proces ten warto poświęcić od kilku do kilkunastu minut – jeżeli do pielęgnacji podejdziemy zbyt dynamicznie i wykonywać będziemy zbyt szybkie ruchy, poskutkować to może rozwiązaniem się węzełków przy pomocy których poszczególne pasma mocowane są do akrylowej lub monofilamentowej bazy, co nierozerwalnie będzie wiązało się z koniecznością oddania peruki do naprawy.

 

Z biegiem czasu wyrób naturalny tracić może swój blask – czasem jest to związane z jego długotrwałym, regularnym użytkowaniem, a kiedy indziej…z niewłaściwie prowadzoną konserwacją i stylizacją. Pomimo jasno sformułowanych wytycznych przez naszych ekspertów, część konsumentów po opuszczeniu sklepu peruk zdaje się zapominać, że po umyciu peruki należy na nią nałożyć odpowiednią odżywkę i środek nawilżający, co sprawi, że o wiele dłużej utrzyma ona swoją zadowalającą, naturalną prezencję, a dodatkowo dłużej wyglądać będzie jakby dopiero co wyszła spod ręki doświadczonego wytwórcy. Perukę naturalną traktować należy na równi z samodzielnie zapuszczonymi włosami i dbać o nią w sposób regularny oraz odpowiedni – jesteśmy wręcz przekonani, że w takiej sytuacji odwdzięczy się nam ona maskując skutecznie wszelkie niedoskonałości fryzury oraz sprawiając, że czuć się będziemy pewnie i swobodnie, niezależnie od tego gdzie się znajdziemy!

 

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.