Pranie dywanów w pralni a usuwanie roztoczy

Liczba osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie rośnie z roku na rok. Do najczęstszych naturalnych alergenów należą roztocza kurzu domowego. Są to pajęczaki mikroskopijnej wielkości, które bytują tam, gdzie temperatura i wilgotność mają poziom sprzyjający ich rozmnażaniu. Najsilniej uczulają ich odnóża i odchody, powodując: katar, kaszel, duszności, łzawienie oczu, świąd i zmiany skórne.

Rodzaj dywanu ma znaczenie?

Jednym z idealnych miejsc do bytowania roztoczy są dywany. W nich znajdują pożywienie: ludzki włos, fragmenty naskórka i paznokci, sierść zwierząt. Pajęczaki swobodnie przemieszczają się na ich włóknach.

Najlepiej, jeśli dywan wykonany jest z materiałów syntetycznych, ma krótki włos i słabo pochłania wilgoć. Ważne! To nie dywany powodują alergie, lecz znajdujący się w nich kurz, brud i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które należy regularnie i gruntownie usuwać.

Higiena dywanu – pralnia dywanów to rozsądny wybór

Dywan można uprać w domu ręcznie i wizualnie może wyglądać na czysty. Ale nie ma możliwości, aby w domowych warunkach skutecznie usunąć nagromadzone w nim grzyby, pleśnie, wtarty w głąb piasek i kurz, resztki pokarmów, rozlanych płynów i innych nieczystości, które wniknęły w strukturę materiału.

Nie tylko mieszkające w nich roztocza są winowajcą uczuleń. Alergizują także obecne w nich pyłki kwiatów, resztki kosmetyków, ślina, naskórek i odchody zwierzęce, których nie widać gołym okiem. Dogłębne i gruntowne czyszczenie możliwe jest tylko w profesjonalnej pralni dywanów, takiej jak http://www.pralnia-lublin.pl/,  która dysponuje odpowiednim sprzętem, środkami chemicznymi i przeszkoloną obsługą. Pracownicy pralni dobierają preparaty i metody czyszczenia do rodzaju dywanu. Warto pytać także o usługę prania „na wskroś” – rewolucyjna metoda w walce o czystość i higienę dywanu. Więcej znajdziesz na www.pranie-dywanow-lublin.pl.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.