Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Wbrew pozorom nie tylko starzenie skóry jest przyczyną powstawania zmarszczek. Owszem, z wiekiem ulegają osłabieniu włókna elastyny i kolagenu, natomiast w pewnym stopniu to od nas zależy jak duże zmarszczki i jak szybko zaczną się pojawiać.

To zupełnie naturalne

Już między 25. a 30. rokiem życia możemy zaobserwować pierwsze zmiany, tzw. zmarszczki mimiczne. Pojawiają się one w okolicach oczu, ust i nosa, jednak z reguły nie przeszkadzają kobietom. Często dodają im tylko uroku i są niemal niezauważalne. Powinny być jednak pierwszym sygnałem do tego, byś zaczęła uczęszczać na regularne zabiegi kosmetyczne, które przesuną w czasie proces starzenia. Niebagatelne jest również to, w jaki sposób prowadzisz tryb życia. Zbilansowana dieta, ćwiczenia, duża ilość snu i poświęcanie czasu hobby, które nas satysfakcjonuje nie tylko pozytywnie wpływa na cerę, ale także na cały organizm. Pamiętaj – szczęśliwa kobieta to piękna kobieta!

Za późno na profilaktykę?

Na to nigdy nie jest za późno! Jeśli już pojawiły się na Twojej twarzy zmarszczki, zadbaj o to by nie przybyło ich więcej, a tych starych… po prostu się pozbądź. Zaskoczona? Nic prostszego! Medycyna estetyczna oferuje tego typu rozwiązania. Jeśli zmagasz się z kompleksami spowodowanymi stanem swojej cery, przede wszystkim zaakceptuj to jaka jesteś. To zupełnie naturalne, że się starzejemy, zmienia się struktura skóry, nasz wygląd i samopoczucie. Mimo to – wszystko jest dla ludzi. Medycyna estetyczna rozwija się w błyskawicznym tempie, aby sprostać wymaganiom współczesnego społeczeństwa, które nieustannie dąży do doskonałości. Wypełnianie zmarszczek, zabiegi przy użyciu botoksu, kwasu hialuronowego, ultradźwięków czy plazmy są bezinwazyjne i jednocześnie dają świetne efekty, jednak wszystko ma swoje granice. Chodzi bowiem o to, by przywrócić skórze świeży, młodzieńczy wygląd, a nie wypierać naturalne piękno na rzecz panujących ideałów.

 

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.