Rękawice nitrylowe – do ogrodu i do kuchni

Niektóre prace domowe wymagają zastosowania ochronnych rękawiczek na dłonie. Ich zadanie polega na zabezpieczeniu skóry przed działaniem chemikaliów i przed uszkodzeniami mechanicznymi naskórka.

Do tego typu czynności bardzo dobrze sprawdzają się rękawice nitrylowe, które z powodzeniem stosuje się przede wszystkim w służbie zdrowia. Dzięki idealnym właściwościom nitrylu, cienkiego materiału szczelnie przylegającego do dłoni, stosowanie takich rękawic jest bezpieczne i komfortowe. Rękawice nitrylowe niezastąpione są podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych, w salonach kosmetycznych czy studiach tatuażu, gdzie możliwy jest kontakt z osoczem i substancjami chemicznymi. Lekarz, pielęgniarka czy fizjoterapeuta – każdy może wykonywać czynności medyczne i pielęgnacyjne precyzyjnie i bezpiecznie dzięki rękawicom nitrylowym.

Jednak przeznaczanie medyczne rękawic, nie jest jedyne. Wiele osób używa ich podczas wykonywania codziennych czynności. Jeśli pracujesz w przydomowym ogródku, rękawice nitrylowe będą dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Ich powierzchnia jest mocno przyczepna, dlatego bez problemu możesz używać różnych narzędzi ogrodowych. Dobrze też będziesz odczuwać bodźce dotykowe, ze względu na delikatny materiał rękawic nitrylowych. Pracę ułatwi Ci także odporność rękawic na rozdarcia, przetarcia czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Oczywiście to nie jedyne zastosowanie rękawic nitrylowych. Okażą się także przydatne w kuchni, podczas mycia naczyń, podłogi, sprzątania czy obierania warzyw. Ochronią idealnie Twoją skórę przed chlorowaną wodą, detergentami i skaleczeniem, dlatego każda praca stanie się bezpieczna i przyjemniejsza.

Możesz używać ich także w warsztacie samochodowym i wszędzie tam, gdzie występuje kontakt z rozpuszczalnikami organicznymi, tłuszczami i olejami.

Warto wiedzieć, że rękawice nitrylowe wytrzymują działanie niskich temperatur, nawet do -30 stopni Celsjusza. Dlatego też na szeroką skalę wykorzystywane są w laboratoriach, różnych gałęziach przemysłu i w gastronomii.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.