Rolety okienne dzień-noc – jak działają?

Przy urządzaniu wnętrza należy szczególną uwagę zwrócić na okna, ponieważ od rodzaju osłony okiennej zależy komfort przebywania we wnętrzu i zdrowy sen. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór rolet okiennych. Producenci oferują wiele wariantów rolet materiałowych, które różnią się kolorystyką, fakturą tkaniny, sposobem montażu i rodzajem sterowania oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Wybór jest ogromny, ale warto postawić na nowoczesne i funkcjonalne systemy dzień – noc.

 

Czym charakteryzują się rolety dzień – noc?

 

Tego rodzaju system osłaniania okien wykonany jest z dwóch rodzajów tkaniny, przy czym jeden jest z przezroczystej siateczki, przepuszczającej promienie słoneczne, zaś drugi z tkaniny zaciemniającej. Poziome pasy materiału są ułożone naprzemiennie. W tym systemie można bardzo wygodnie kontrolować poziom natężenia światła, wpadającego do pomieszczenia. To produkty bardzo funkcjonale i estetyczne, które są proste w montażu i wygodne w obsłudze.

 

Jak działa roleta dzień – noc?

 

Rolety okienne tego typu łączą dwa rodzaje tkaniny, przezroczystej i zaciemniającej, dzięki czemu cechują się wysokim poziomem użyteczności. Zmiana położenia osłony sprawi, że fragmenty tkanin będą się przesuwały równolegle obok siebie. Ustawienie naprzeciwko siebie dwóch pasów, przezroczystego i zaciemniającego powoduje, że uzyska się efekt zaciemnienia wnętrza. Takie rozwiązanie jest dobre zwłaszcza w nocy, ponieważ zapewnia komfortowy sen. W ciągu dnia można ustawić je w ten sposób, aby na siebie zachodziły.

Spowoduje to dotarcie promieni słonecznych przez fragmenty materiału, przepuszczającego światło.

 

Rolety dzień noc – zalety

 

Konstrukcja rolet jest bardo dokładnie przemyślana, dzięki czemu są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Dzięki nietypowej budowie można nie tylko kontrolować poziom nasłonecznienia, ale także całkowicie je zaciemniać. W tym systemie można regulować poziom wpadania światła, bez konieczności odnoszenia osłony. W zależności od stopnia nachodzenia się na siebie tkanin kontrolujemy dopływ promieni słonecznych do pomieszczenia. Można je także podnieść całkowicie lub odsłonić część okna.

Wygodne sterowanie koralikowe z zabezpieczeniem Child Safety jest bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze. Roleta okienna tego rodzaju może być wyposażona w kasetę oraz prowadnice, dzięki którym idealnie przylega do szyby i jest odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak np. podmuchy wiatru.

Wybierając roletę dzień – noc można całkowicie zapomnieć o tradycyjnych firankach i zasłonach, ponieważ to produkty nowoczesne, wyjątkowo funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie.

 

Aby znaleźć idealne rolety dzień-noc, sprawdź ofertę https://anwis.pl/pl/rolety-materialowe-i-dzien-noc.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.