Skóra bez cellulitu – czy to możliwe?

Jak to jest, że mężczyźni nie mają cellulitu, a kobiety muszą z nim walczyć długie lata? Taki nasz kobiecy urok. Na szczęście możemy cellulit redukować za pomocą ćwiczeń, odpowiedniej diety, a także masażu bańką chińską. Cały pakiet sprawi, że zapomnimy o cellulicie i będziemy mogły cieszyć się gładką skórą.

Zacznijmy od początku

Większość z Was może kojarzyć bańki lekarskie – te stawiane na plecy, gdy tylko pojawi się przeziębienie. Szklane bańki tworzą podciśnienie, które sprawia, że pękają drobne naczynia krwionośne. Prowadzi to do wynaczynienia krwi, co pobudza układ odpornościowy do działania. Bardzo dużo zależy od prawidłowego ułożenia baniek. Niewątpliwe jest jednak ich działanie na infekcje dróg oddechowych. Medycyna poszła o krok dalej i na podstawie baniek lekarskich powstały bańki chińskie. Wyglądają tak samo, jednak wykonane są z sylikonu, a nie szkła. Wykorzystuje się je w walce z bólami kręgosłupa oraz walce z cellulitem.

Masaż bańką chińską – jak wygląda?

Bańki chińskie wykorzystywane w redukcji cellulitu to bańki próżniowe, które wysysają powietrze pod ciśnieniem. Wykonując masaż bańką chińską, możemy liczyć na zniewalające efekty. Przede wszystkim na:

 • uelastycznienie skóry,
 • dotlenienie skóry,
 • pobudzenie lepszego krążenia krwi,
 • pozbycie się z organizmu toksyn,
 • obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej,
 • redukcję cellulitu i rozstępów,
 • zmniejszenie bólów kręgosłupa,
 • zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Partie, które najczęściej poddawane są masażowi bańką chińską to brzuch, uda i plecy. Zabieg powinien trwać od 20-60 minut. Nie powinno się masować na sucho. Skóra musi być wcześniej oczyszczona, a następnie naoliwiona oliwką lub olejkiem do masażu, aby bańki miały poślizg. Masaż wykonuje się ruchami pionowymi i poziomymi w kierunku serca.

Bańka chińska nie tylko na cellulit

Coraz częściej w salonach kosmetycznych pojawia się masaż bańką chińską nie tylko większych obszarów ciała, ale także twarzy. Ma on za zadanie poprawić kondycję skóry. Działa jak zabieg anti-aging przywracając skórze sprężystość i jędrność oraz usuwając toksyny. Dzięki masażowi twarzy bańką chińską zmniejszają się blizny i bruzdy. Jest to świetne rozwiązanie dla skóry zanieczyszczonej, ponieważ usuwa toksyny, odżywia i nawilża, a także dotlenia twarz. Przeznaczony zarówno dla Pań, jak i Panów. Do masażu bańką twarzy używa się mniejszych baniek, najczęściej wielkości 2 cm. Masaż twarzy nie powinien trwać więcej niż 10 minut w przeciwieństwie do masażu ciała.

Bańki chińskie dla każdego?

Masaż wykonywany przez profesjonalistę jest w pełni bezpieczny. Warto jednak zapoznać się z nielicznymi, ale ważnymi przeciwwskazaniami:

 • nowotwory,
 • ciąża,
 • żylaki,
 • choroby zakaźne,
 • choroby związane z krzepnięciem krwi,
 • padaczka,
 • trądzik różowaty,
 • menstruacja,
 • wrażliwa, atopowa, naczynkowa cera,
 • hemofilia.

Mimo że masaż bańką chińską można wykonać samodzielnie w domu, radzimy udać się do specjalisty, który zadba o Wasz komfort i wykona zabieg profesjonalnie. Masowanie bańkami korzystnie wpływa na układ limfatyczny. Kobiety najczęściej decydują się na masaż brzucha oraz ud. Jednak, aby masaże przyniosły zamierzone efekty, muszą być regularnie powtarzane. Zaleca się go wykonywać co 2-3 dni przed 5- 6 tygodni. Po 10 sesjach powinniśmy zauważyć najlepsze efekty.

Wszystko okej, ALE?

Zawsze poszukujemy jakiegoś większego ALE. W tym przypadku ciężko o sprzeciw, ponieważ masaż bańką jest skutecznym zabiegiem redukującym cellulit oraz bóle mięśniowe. Jedyne efekty uboczne jakie mogą się pojawić po masażu bańką chińską, to pojawienie się małych okrągłych krwiaków, które znikną do kilku dni po zabiegu. Trzeba pamiętać, że nie jest to masaż delikatny i może sprawiać delikatny ból, ale to wszystko po to, aby później móc się cieszyć piękną i gładką skórą.

Jeśli nadal spoglądając w lustro martwi Cię Twoja pomarańczowa skórka, zadbaj o nią już dzisiaj i zapisz się na masaż bańką, który zniweluje Twój cellulit. Mieszkasz w Warszawie? W takim razie świetną propozycją będzie wizyta w studio Bodybar, który oferuje pakiet treningów elektrostymulacji (EMS) w połączeniu z masażem bańką chińską. Aktywność fizyczna uzupełniona masażem korzystnie wpłynie na Twoje ciało!

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.