Skuteczna ochrona na odparzenia pupy niemowlaka

Odparzenia pieluszkowe, czyli inaczej pieluszkowe zapalenie skóry, jest to stan zapalny występujący u noworodków, niemowląt i dzieci noszących pieluszki. Skóra stale ukryta pod pieluszką narażona jest na wyjątkowo niesprzyjające warunki, takie jak: brak dostępu powietrza, wilgoć, ciepło, tarcie materiału przylegającego do skóry oraz działanie drażniących substancji zawartych w kale i moczu. Wszystko to powoduje podrażnienia. Jak wyglądają odparzenia pieluszkowe? Widoczne są one w postaci zaczerwienienia, czyli tzw. rumienia. W późniejszym stadium rozwoju choroby skóra zaczyna się łuszczyć i pojawiają się wypryski, grudki, pęcherze lub nawet strupy. Tak zaawansowany stan zapalny wymaga jednak konsultacji z lekarzem, ponieważ nieleczony może prowadzić do poważnych konsekwencji w postaci zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, czy innych chorób wywołanych przez przenikające do organizmu (przez zniszczoną skórę) toksyny z kału i moczu. Na skórze mogą również pozostać trudne do wyleczenia rany. Odparzenia powodują bardzo nieprzyjemne dla dziecka odczucie dyskomfortu lub nawet bólu. Problem może się dodatkowo nasilić w przypadku, gdy dziecko cierpi na biegunki. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry pupy niemowlaka. Bez względu na to, czy odparzenia już występują, czy jeszcze nie, należy stosować odpowiednie środki pielęgnacyjne, dedykowane na odparzenia pieluszkowe i im zapobiegające.

Puder i kremy

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele kosmetyków doskonale zapobiegających odparzeniom i leczących ich objawy. Należą do nich m.in. kosmetyki JOHNSON’S® Baby. Posiadają one specjalnie opracowaną formułę, która tworząc na skórze warstwę ochronną zabezpiecza ją przed powstawaniem podrażnień. Krem na odparzenia działa już od pierwszego użycia, przynosząc maluchowi natychmiastową ulgę. Puder na odparzenia dodatkowo utrzyma pupę niemowlaka jak najdłużej suchą, co ochroni ją przed szkodliwym działaniem wilgoci i drażniących substancji zawartych w kale i moczu. Kosmetyki JOHNSON’S® Baby są testowane dermatologicznie. Są to produkty hipoalergiczne, polecane przez pediatrów nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry dziecka. Puder i krem na odparzenia przeznaczone są do codziennego użytku, a ich konsystencja pozwala na nasienie kosmetyku na skórę dziecka bez potrzeby jej pocierania, co mogłoby spowodować dodatkowe podrażnienie i ból. Warto sięgnąć po tego typu preparaty, aby zapewnić maluszkowi komfort i uchronić go przed przykrymi następstwami pieluszkowego zapalenia skóry.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.