Sprawdzamy japońskie jedzenie – co warto zjeść oprócz sushi?

Japońska kuchnia kojarzy nam się najczęściej z sushi i ramenem. Co sprawia, że tak chętnie sięgamy po potrawy azjatyckie? Które z nich warto spróbować?

 

Czemu lubimy japońskie jedzenie?

Potrawy prosto z kraju kwitnącej wiśni sprzyjają organizmowi człowieka. Zawierają bowiem wszystko to, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Japończycy stawiają na owoce morza, ryby i warzywa. Do tego dokładają ryż i soję. Nic więc dziwnego, że Japończycy są szczupli i uważa się ich za długowiecznych. Spośród wszystkich dań najbardziej znane jest oczywiście sushi. Potrawa ta została wymyślona po to, by tokijczycy mogli zjeść coś na szybko pomiędzy swoimi obowiązkami. Pomysł, za którym stał Hanaya Yohei, szybko się przyjął i dziś posiłek ten znany jest na całym świecie. W Polsce także możemy zjeść rozmaite wersje tego dania. Mało kto jednak wie, że zanim sushi stało się znakiem rozpoznawczym japońskiej kuchni, służyło do konserwacji żywności. Ryby i owoce morza obsypywano ryżem i zakopywano głęboko w ziemi, gdzie mogły przeleżeć nawet kilka miesięcy. Innym znanym japońskim posiłkiem jest ramen. To rosół z makaronem oraz mnóstwem dodatków. Ich spontaniczny dobór sprawia, że za każdym razem jesteśmy w stanie zjeść inną wersję ramenu. Możemy do niego włożyć chociażby mięso z kurczaka, wołowinę, czy gotowane jajko. Istnieją też restauracje, gdzie każdy może sam zadecydować o ostatecznym kształcie potrawy. Dzięki temu znajdzie się w niej dokładnie to, na co mamy ochotę.

 

Gdzie możemy zjeść japońskie jedzenie?

W Polsce nie brakuje lokali czy food trucków serwujących japońskie jedzenie. Ich liczba jest odzwierciedleniem potrzeb naszego społeczeństwa. Orientalna kuchnia przypadła do gustu wielu ludziom i stała się odskocznią od tradycyjnych polskich czy europejskich potraw. Do tego stopnia, że część osób włączyła je do swojej diety. Jak jednak znaleźć miejsce, w którym zjemy japońskie jedzenie naprawdę wysokiej jakości? Najprościej poszukiwania rozpocząć w internecie. W sieci nie brakuje bowiem platform, które wskażą takie lokale w okolicy. Przy okazji pokażą też opinie klientów na temat serwowanego tam jedzenia, poziomu obsługi, czy wystroju wnętrza. Wybierając najbardziej polecane lokale możemy mieć pewność, że serwowane przez nich japońskie jedzenie będzie naprawdę znakomite. Przed wyjściem warto też zapoznać się z menu restauracji. Umieszczanie ich w sieci nie jest bowiem niczym nowym. Ofertę jednego z takich lokali znajdziesz tutaj https://nabe.pl/pl/. W ten sposób szybciej podejmiemy decyzję. Będziemy też mieć pewność, że w lokalu znajdziemy japońskie jedzenie, na które mamy akurat ochotę.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.