Suchy szampon – rodzaje i stosowanie

Suchy szampon został wprawdzie wynaleziony ponad 40 lat temu, jednak stosunkowo niedawno zyskał bardzo dużą popularność i obecnie można go znaleźć niemal w każdej kobiecej kosmetyczce. Dlaczego warto po niego sięgać? Głównie z uwagi na to, iż przy jego pomocy można w bardzo szybki sposób przywrócić włosom świeży wygląd w sytuacji, gdy ich umycie nie jest w danej chwili możliwe. Warto jednak wiedzieć o tym, iż suchy szampon to dosyć trudny kosmetyk, ponieważ w celu uzyskania zamierzonego efektu konieczne jest wybranie odpowiedniego produktu, który dodatkowo powinien zostać umiejętnie wykorzystany.

Czym jest suchy szampon?

Suchy szampon to produkt, który zawiera w swoim składzie specjalne substancje, które pochłaniają nadmiar sebum, dzięki czemu pomagają w szybki sposób odświeżyć włosy. Dawniej stosowane szampony zawierały przede wszystkim talk, który był niestety bardzo widoczny na włosach, jednak obecnie produkowane szampony zawierają lekkie pudry, które pomagają nadać włosom objętości, a do tego nie są w ogóle widoczne. Obecnie w sklepach dostępne są różne rodzaje suchych szamponów, wśród których można wyróżnić przede wszystkim:

  • szampony białe

  • szampony bezbarwne

  • szampony kolorowe

Szampony białe

Przeznaczone są głównie do włosów jasnych zarówno tych naturalnych, jak i farbowanych. Największą zaletą takiego szamponu jest to, iż w przypadku włosów farbowanych pomaga on zamaskować ciemne odrosty, dzięki czemu nie są one aż tak widoczne.

Szampony bezbarwne

Nadają się idealnie do każdego rodzaju włosów, jednak najważniejsze jest to, iż nie pozostawiają po sobie żadnego śladu.

Szampony kolorowe

Takie szampony nie są w ogóle widoczne na włosach, jednak należy pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób dobrać je do koloru swoich kosmyków. Jedynie w taki sposób można osiągnąć pożądany efekt.

Jak należy stosować suchy szampon?

Przed użyciem suchego szamponu niezwykle ważne jest to, aby bardzo dokładnie rozczesać włosy (najlepiej je wyszczotkować), dzięki czemu kosmetyk bardzo dokładnie je pokryje. W następnej kolejności produkt należy spryskać u nasady pasmo po paśmie, pamiętając o tym, aby przed każdym użyciem szamponu wstrząsnąć opakowanie. Produkt można wmasować w kosmyki, jednak nie jest to konieczne, a po upływie około 2 minut głowę należy pochylić, wyczesując włosy szczotką. Jeśli włosy po zastosowaniu produktu są matowe można, je dodatkowo spryskać nabłyszczającym lakierem, jednak lepiej tego nie robić, ponieważ w ten sposób efekt puszystości po użyciu suchego szamponu może zniknąć. Suchy szampon może być stosowany nie tylko w celu oczyszczenia włosów, ale również ułatwienia ich stylizacji. W takim przypadku głowę należy pochylić, spryskując szamponem bardzo dokładnie wszystkie kosmyki. Następnie głowę należy unieść, spryskując włosy szamponem ponownie i układając wymarzoną fryzurę. Decydując się na stosowanie suchego szamponu, należy mieć świadomość tego, iż pomaga on jedynie odświeżyć włosy na kilka godzin, jednak wszystkie zanieczyszczenia pozostają na kosmykach. Z tego też względu bez dokładnego mycia kosmyków niestety się nie obejdzie.

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.