Trening siłowy – czym jest i jakie daje nam korzyści

Trening siłowy często postrzegany jest jako sposób na zwiększenie masy mięśniowej i siły, dlatego tak wiele osób rezygnuje z jego wykonywania, ponieważ mają obawę, że urosną im mięśnie i będą wyglądać nieestetycznie. Jednak w rzeczywistości nie jest to takie proste, gdyż rozbudowanie masy mięśniowej wymaga dużo czasu, a wpływ na o ma również mnóstwo innych czynników takich jak np. odpowiednie odżywianie, trening, regeneracja. Jeśli nie spełnimy tych 3 czynników i nie dołączymy do tego ciężkiej pracy, to nie rozbudujemy w większym stopniu naszych mięśni, ale to temat na osobny artykuł. Czym zatem jest trening siłowy i jakie ma zalety?

Trening siłowy – czym jest

Większość osób zaczynających swoją przygodę z siłownią ma mylne przekonanie, że trening siłowy to jedynie praca nad budowaniem masy mięśniowej. Taki tok myślenia szczególnie popularny jest u kobiet, które z obawy przed dużą muskulaturą wybierają inne zajęcia. Należy obalać taki mit, ponieważ jest wiele korzyści z dołączenia do swojego planu treningowego sesji siłowych.

Odpowiednio dobrany i zaprogramowany trening siłowy będzie angażował nasze całe ciało. To my decydujemy, z jaką intensywnością, częstotliwością i objętością będziemy go wykonywali. Trzeba zaznaczyć, że ten rodzaj aktywności fizycznej jest niezwykle elastyczny. Są tu do wyboru ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, trening z wykorzystaniem hantli, sztang czy kettli, kończąc na treningu przy użyciu maszyn, które akurat tutaj przynoszą najmniejsze korzyści.

Trening siłowy – korzyści

Prawdopodobnie, gdyby osóby, które zastanawiają się, czy taki trening jest dla nich, wiedziały, że jednym typem aktywności fizycznej są w stanie pozytywnie wpłynąć na swoje serce, poprawić swoją równowagę, schudnąć, skorygować wady postawy, a nawet poprawić swoje samopoczucie, to spróbowałyby tego bez namysłu.

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”trening

Dojazd:

 

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.