Trening skoczności – co warto o nim wiedzieć?

Trening fitness, to bardzo popularna dzisiaj forma aktywności fizycznej. Przemawia głównie do osób, które chciałby się rozwinąć sportowo, nie kierunkując się na konkretny sporty czy trening stricte siłowy. Zaletą tej formy treningów, jest to, że za każdym razem możemy szlifować inny element naszej kondycji – od siły, przez szybkość czy kondycje, na skoczności czy gibkości kończąc. Dzisiaj omówimy nieco szerzej aspekty związane z treningiem skoczności – zainteresowani? No to zaczynamy!

 

Korzyści z treningów skoczności

 

Osoba skoczna, to taka, która potrafi przemieścić się na sporą odległość, wykorzystując do tego skok, czyli fazę lotu. To element fizyczności, który przyda się w praktycznie każdym sporcie – od oczywistych, jak siatkówka czy koszykówka, gdzie wysoki wyskok jest niezbędny, po mniej oczywiste, jak bieganie, osoby skoczne mogą bowiem pochwalić się lepszą szybkością oraz dłuższym krokiem biegowym. Mocne mięśnie nóg, odpowiadające za wyskok, chronią i wzmacniają kolana, czyli część ciała, która najbardziej narażona jest na kontuzje.

 

O czym pamiętać przy treningu skocznościowym

 

Mimo ogromnych korzyści, jakie niesie ze sobą ta forma treningu, często uznawana jest za najtrudniejszą i obarczoną sporym ryzykiem kontuzji. Dlatego zanim weźmiecie się za trening, trzeba wpoić sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Najważniejsza jest rzecz jasna rozgrzewka, dzięki której przygotujecie swoje stawy do większej aktywności i zminimalizujecie ryzyko kontuzji. To jednak nie wszystko, o czym musimy pamiętać. Duże znaczenie ma także dobór odpowiedniego obuwia – ważne, by było stosunkowo miękkie oraz antypoślizgowe. Jak przy każdej aktywności, trzeba zwrócić uwagę na własne możliwości i umiejętności, a przede wszystkim na technikę wykonywanych ćwiczeń.

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat treningów fitness, poznać techniki oraz formy treningów lub połączyć sport z karierą zawodową, sprawdźcie – kurs instruktor fitness Katowice.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs instructor fitness Katowice

Dojazd: