Trening wzmacniający mięśnie brzucha – czyli trening fitness w warunkach domowych

Osoby, które zaczynają swoją przygodę z siłownią czy treningiem fitness, jako cel najczęściej wyznaczają sobie płaskie i dobrze uwydatnione mięśnie brzucha. Co ciekawe, jest to jeden z najtrudniejszych w realizacji celów – trzeba będzie nie tylko wzmocnić włókna mięśniowe, ale także pozbyć się zbędnych kilogramów zalegających w okolicach brzucha. Pytanie brzmi jak to zrobić i czy to możliwe w warunkach domowych?

Domowy trening, który wzmocni twoje mięśnie brzucha

Odpowiednio dobrana seria ćwiczeń, wykonywana regularnie, a co najważniejsze prawidłowo, to gwarancja silnych i uwydatnionych mięśni brzucha – oto najlepsze ćwiczenia, które możecie wykonać w warunkach domowych.

• Deska z podnoszeniem nóg

Planka zna chyba każdy, kto miał ostatnio styczność z treningami fitness – to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. W tym wariancie układacie się w pozycji do wykonania deski – przedramiona leżą na ziemi, a łokcie są ugięte pod kątem 90 stopni, bardzo ważne jest utrzymanie prostych pleców. W tej pozycji staracie się wytrzymać minutę. Jeśli to już Wam wychodzi, możecie dołożyć wyrzuty nóg, które wzmocnią efekt treningu.

• Skosy w podporze (tyłem)

W tym ćwiczeniu opieracie się na stopach oraz dłoniach, tułów z kolei unosicie nad ziemię, tak by nogi w kolanach były zgięte, tworząc kąt mniej więcej 90 stopni. Teraz pora na trudniejszą część – unosicie jedną nogę i staracie się złapać dłonią za czubki palców (lewa ręka, prawa noga i na odwrót). Ćwiczenie powtarzacie przez około minutę.

Chcesz wiedzieć więcej? Zostań profesjonalistą!

Trening fitness to szerokie zagadnienie, które może okazać się naprawdę fascynujące. Jeżeli jesteś prawdziwym fanem sportu i marzysz o połączeniu go ze swoją zawodową karierą, to droga trenera fitness jest stworzona dla Ciebie! Będziesz jednak musiał zdobyć wiedzę, dzięki której poprowadzisz swoich podopiecznych do zrealizowania postawionych celów – kurs na trenera fitness Wrocław.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs na trenera fitness Wrocław

Dojazd: