W stronę medycyny naturalnej

W swoim niezwykle długim życiu, każdy człowiek choruje bardzo często. Podczas każdej choroby w głowie chorego pojawia się myśl – “Dlaczego to akurat ja muszę chorować, podczas gdy Pan X nie robi nic i jest ciągle zdrowy”. Można to nazwać typowo ludzką zawiścią, lecz w tym wszystkim może być ziarenko prawdy, dlaczego to akurat my mamy gorzej. W chorobie zazwyczaj kluczową kwestię odgrywa lekarz, który dzięki swojemu wykształceniu i przeprowadzeniu badania przedmiotowego połączonego z wywiadem może postawić odpowiednią diagnozę i dzięki działaniu leków odpowiednio skrócić czas choroby unikając przy tym powikłań.
Aczkolwiek czy leki są bezpieczne – na ten temat było wiele głosów opowiadających się zarówno za jednym jak i za drugim stanowiskiem. Ja osobiście nie wypowiem się ani za jednym ani za drugim stanowiskiem, gdyż nie jestem lekarzem i nie znam działania każdego leku.
Wiem natomiast jedno – każdy z nas może zareagować inaczej na działanie tego samego leku w tej samej dawce. Dlatego właśnie wiele ludzi zwraca swoją uwagę ku medycynie naturalnej, która była popularna kiedyś i coraz częściej ludzie zaczynają z niej korzystać. Dlaczego tak właśnie się dzieje? Medycyna naturalna bardzo często korzysta z ziół i ich działania, które było znane od wieków. Przykładem takich zdrowych roślin mogą być rumianek jak i konopie medyczne, które są zupełnie inne od tych, które służą do popalania “trawki”. Różnica pomiędzy tymi medycznymi a tymi, które służą do odurzania jest znacząca – medyczne są pozbawione narkotycznych związków, dzięki czemu mogą być normalnie stosowane jako lek w leczeniu wielu chorób. Jakich? Medyczna marihuana może być użyta w leczeniu chorób nowotworowych jak i w leczeniu epilepsji. Z tych roślin można robić także krem z konopii jak i olej który również może być stosowany jako lek.
Ale czy jest to legalne? O ile jest to konopia medyczna to tak – problem może pojawić się w przypadku konopii ze związkami narkotycznymi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.